Artur Gotz wystąpi w ramach XXIV Letniego Salonu Muzycznego

2021-07-14 16:01:50(ost. akt: 2021-07-14 10:04:08)

Autor zdjęcia: Rafał Bzowski

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na trzecie spotkanie w muszli koncertowej w Bażantarni. W ramach XXIV Letniego Salonu Muzycznego odbędzie się recital Artura Gotza.
„Będzie dobrze”, to tytuł recitalu Artura Gotza, któremu towarzyszyć będzie zespół w składzie: Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa i Kuba Mikulski – instrumenty perkusyjne. Recital ten powstał z tęsknoty za koncertowaniem. Artysta, który grał rocznie ponad 100 koncertów stworzył program, który ma być nadzieją na lepsze jutro. Program łączy w sobie elementy nostalgii i tęsknoty, ale przede wszystkim komizmu, dobrego humoru i satyry, w której wokalista czuje się najlepiej. Tytułowy utwór to kompozycja Artura Gotza do wiersza Marty Fox. Usłyszymy również kilka premierowych utworów, które znajdą się na czwartej płycie z piosenkami Igora Jaszczuka. Album miał się ukazać w ubiegłym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany. Nie zabraknie również starych piosenek Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Starszych Panów w nowoczesnych, elektronicznych aranżacjach i porywającej interpretacji.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Wydał trzy płyty: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”. Zagrał ponad 550 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie.

Urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Filia we Wrocławiu (2006), prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent.

Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie.

Tegoroczna edycja Salonu odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Elbląga.

Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne przypominamy o limicie miejsc na widowni, zabraniu maseczek, zachowaniu odległości.

Początek koncertu godz. 17.00 wstęp wolny muszla koncertowa w Bażantarni.

Przed koncertem będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz elbląskiego Schroniska dla Zwierząt.

ETK