Sobota, 3 grudnia 2022. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

W piątek Voo Voo zagra w Elblągu na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL

2021-07-15 08:01:58 (ost. akt: 2021-07-15 08:12:55)

Autor zdjęcia: Miasto Elbląg/facebook.com

„Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic” – ciężko znaleźć osoby, która nie kojarzy tej frazy. Dlatego miło nam poinformować, że już w piątek na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria EL będzie można usłyszeć to na żywo. Zapraszamy na koncert legendy polskiej sceny muzycznej. Starszym odbiorcom ani muzyki Voo Voo, ani postaci lidera – Wojciecha Waglewskiego – przedstawiać nie trzeba. Młodszym miłośnikom muzyki wato wspomnieć, że to zespół Voo Voo stworzył pierwszy hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Obecnie Voo Voo grają w składzie:
Wojciech Waglewski – gitara, śpiew – autor tekstów, kompozytor, aranżer, lider zespołu;
Mateusz Pospieszalski – saksofony, flet, klarnet basowy, instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew – kompozytor, aranżer;
Karim Martusewicz – kontrabas, gitara basowa – kompozytor, aranżer;
Michał Bryndal – perkusja.

Zespół właśnie promuje swój najnowszy album. Ukazał się on 21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo. To jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu.

Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo - zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim. To wyróżnienie otrzymali m.in. Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską. Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.

Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również nagrania wcześniej niedostępne. Między innymi pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu. Wydawca - ART2 Music przygotowuje również winylową, 4-płytową edycję albumu.
Wstęp wolny.

Miasto Elbląg/facebook.com