Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Co jest grane? Kolejne nowości w Kinie Światowid

2021-07-15 20:01:41 (ost. akt: 2021-07-15 10:01:45)
Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kino Światowid przedstawia kolejne premierowe filmy, które będzie można obejrzeć już od 16 lipca. Wśród nowych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie nowości czekają na nas tym razem?

ŻUŻEL
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na opowieść o pasji, miłości i sporcie.  Premierowe seanse filmu "Żużel" już od 16 do 29 lipca.

On mistrz żużla (Tomasz Ziętek), pogodny i miły dla wszystkich kobiety go kochają, a koledzy z toru zazdroszczą sukcesów. Jego świat kręci się wokół treningów i zawodów. Jednak to tylko pozory. Na co dzień za szelmowskim uśmiechem kryje się strach o kontuzje i wypadki na torze. W najmniej spodziewanym momencie pojawia się Ona uparta i pewna siebie rudowłosa piękność (Jagoda Porębska). Początkowo dla Lowy jest to jedna z wielu, kolejna kobieta w jego barwnym życiu. Wszystko komplikuje się, gdy pozna ją bliżej. Czy w sercu sportowca jest jeszcze miejsce na inną miłość? Czy da się połączyć te dwa bieguny?

Reżyseria: Dorota Kędzierzawska
Obsada: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Mateusz Kościukiewicz, Paweł Wilczak
Produkcja: Polska 2020
Czas: 103 min

TAJEMNICA SIÓSTR SPRITE
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na film „Tajemnica sióstr Sprite”. To opowieść pełna magii i uroku. Premierowe pokazy od 16 do 29 lipca.

Zła czarownica Glenda zrobi wszystko, żeby wejść w posiadanie domu Sprite’ów. Mieszkające w nim cztery siostry mają magiczne moce i próbują przeciwstawić się wiedźmie. Ich czary są wystarczające silne tylko wtedy, gdy przebywają razem. Cztery siostry i cztery żywioły - czy to wystarczy aby Ash, Marina, Flame i Ariel pokonały złe moce i utrzymały swój sekret w tajemnicy?

Reżyseria: Sven Unterwald Jr
Produkcja: Niemcy
Czas: 97 min

ELLA BELLA BINGO
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na prawdziwą przygodę. Premierowe seanse filmu animowanego „Ella Bella Bingo” od 16 do 29 lipca.

Niesamowicie pozytywna i pełna uroku animacja zdobyła serca widzów festiwalu Kino Dzieci, otrzymując nagrodę publiczności. Ella Bella to dziewczynka, która ma głowę pełną pomysłów. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem- Henrym organizują konkurs talentów. Pech sprawa, że do miasteczka wprowadza się Johnny. Henry spędza mnóstwo czasu z nowym kolegą. Zazdrosna Ella Bella nie może tego znieść i zmusza swojego przyjaciela do wyboru między Johnnym a nią. Henry nie chce skrzywdzić nikogo i ucieka. Ella Bella i Johnny muszą wyruszyć na poszukiwania Henry’ego. Czy uda im się uratować konkurs? Czy uda im się odnaleźć chłopca na czas?  Czas na prawdziwą przygodę!

Reżyseria: Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth
Produkcja: Norwegia 2020
Czas: 75 min

KOSMICZNY MECZ. NOWA ERA
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na szaloną podróż w filmie „Kosmiczny mecz: Nowa era”. Premierowe pokazy od 16 do 29 lipca.

Panie i panowie witajcie na meczu! To szalone połączenie dwóch światów pokazujących, do czego są zdolny rodzice, by znaleźć wspólny język z dzieckiem. LeBron i jego syn Dom, zostają uwięzieni w przestrzeni cyfrowej przez sztuczną inteligencję. Sportowiec musi bezpiecznie wrócić z synem do domu, prowadząc Lolę, Bugsa i całą paczkę bohaterów Looney Tunes do zwycięstwa  na koszykarskim parkiecie z drużyną cyfrowych mistrzów, stworzonych przez sztuczny umysł. Takiej plejady gwiazd jeszcze nie widzieliście.

Reżyseria: Malcolm D. Lee
Obsada: LeBron James, Don Cheadle, Khris Davis, Sonequa Martin-Green
Produkcja: USA 2021
Czas: 115 min

Repertuar kina znajdziecie tutaj.