Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Utonięcia w Kątach Rybackich i w Krynicy Morskiej

2021-07-18 16:46:06 (ost. akt: 2021-07-18 17:08:51)

Autor zdjęcia: Ratownictwo Powiatu Nowodworskiego

Sobota okazała się tragicznym dniem na Mierzei Wiślanej. W Krynicy Morskiej i Kątach Rybackich utonęły dwie osoby. Kolejne utonięcia odnotowano na Wyspie Sobieszewskiej, we Władysławowie i Jastrzębiej Górze.

"W godzinach popołudniowych w miejscowościach Kąty Rybackie oraz Krynica Morska doszło do utonięcia dwóch osób. Po jakimś czasie ratownicy znaleźli te osoby i wydostali je na brzeg. Niestety po dłuższej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych" - czytamy na profilu facebookowym Ratownictwo Powiatu Nowodworskiego.

W akcjach ratunkowych udział brały jednostki Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim, OSP Jantar, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR Sztutowo), oraz OSP Krynica Morska.

Śmierć ponieśli 50-letni mieszkaniec Pasłęka oraz 60-letni obywatel Ukrainy.

Niestety to nie koniec. Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa na swoim facebookowym profilu, ratownicy interweniowali tego dnia aż dziewięć razy. Niestety, pomimo ogromnych starań, nie udało się uratować pięciu osób.

red.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. GML-043 #3071366 | 89.64.*.* 21 lip 2021 19:00

    Człowieku , byłem świadkiem tego zdarzenia . Nawet linę razem z ratownikami wyciągaliśmy . To było koło godz 17 za zejściem 33 w stronę Skowronek , Tam prawie nie było nikogo zwłaszcza o tej porze . To widziało kilka osób i one na pewno do wody tego dnia nie weszły .Fakt że tego dnie i mi kazali z wody wyjść bo nie zauważyłem czerwonej flagi ale samo zdarzenie nie miało nic do faktu że ktoś to widział i do wody wchodził . Nie pisz bzdur.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. yellow_pan #3071247 | 83.238.*.* 20 lip 2021 12:00

    Pomimo stojącego na brzegu samochodu SAR, policjantów i człowieka, którego nie udało się uratować leżącego na plaży ludzie i tak wchodzili do wody nie zważając na wysokie fale. Ludzie to idioci.

    odpowiedz na ten komentarz