środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Braniewo: Stadion Zatoki zostanie wyremontowany

2021-07-23 14:01:18 (ost. akt: 2021-08-01 19:57:15)

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki burmistrz Braniewa/facebook.com

Inwestycja // Miasto Braniewo otrzymało 2,2 mln zł z programu „Sportowa Polska 2021” na remont stadionu miejskiego. W ramach inwestycji zostanie wykonana bieżnia, teren lekkoatletyczny, boisko piłkarskie z trawiastą nawierzchnią i jego wyposażenie.

Jak poinformował Tomasz Sielicki, burmistrz miasta, dofinansowanie udało się uzyskać z programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021. Dokładna kwota, którą otrzyma miasto, wynosi 2 183 340,00 zł. To połowa wartości zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej terenu MOS – etap I boisko piłkarskie”, wynoszącego 4 366 6797,30 zł. — Z uwagi na rozległość projektu, wysokie koszty oraz konieczność zamknięcia obiektu na czas remontu, prace podzielono na etapy — informuje burmistrz.

— Temat remontu stadionu Miejski Ośrodek Sportu Zatoka Braniewo wracał niczym bumerang niemal za każdym razem, gdy publikowałem materiały związane z klubem i jego infrastrukturą — napisał na swoim profilu Tomasz Sielicki. — W ogóle mnie to nie dziwi, bo stadion „prosił” się o to już od bardzo dawna — od ponad 30 lat! Obecny obiekt nie spełnia podstawowych norm właściwych współczesnym obiektom sportowym. Niektórym mogło się wydawać, że degradacja tego obiektu ma moją cichą akceptację. Nic z tych rzeczy! Po cichu ciężko pracowaliśmy na to, co właśnie mam przyjemność wam przekazać, a z dobrymi informacjami czekałem na pozytywną decyzję dotyczącą środków, o które wnioskowaliśmy w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W ramach I etapu tego przedsięwzięcia zostaną wykonane:
— budowa bieżni i terenu lekkoatletycznego — stadion lekkoatletyczny kategorii VB, w skład którego wchodzą: bieżnia okólna 4-torowa o długości 400 m, bieżnia prosta 6-torowa do biegu na 100 i 110 m, skocznia wzwyż, skocznia do skoku o tyczce, jednokierunkowa, skocznia w dal i trójskoku, dwuścieżkowa z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia oszczepem,
— boisko piłkarskie z nawierzchni trawiastej — plac do gry w piłkę nożną o wymiarach w świetle linii autowych 104 x 64 m, spadek boiska kopertowy, podziemny system nawadniający, boisko zdrenowane, nadmiar wód opadowych odprowadzany będzie za pomocą drenów do projektowanej sieci kanalizacji deszczowej i dalej do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej, nawierzchnia boiska z trawy z rolki grubości 4 cm ułożonej na warstwie wegetacyjnej grubości 15 cm i warstwie odsączającej żwirowo-piaskowej 0/8 gr. 30 cm,
— wyposażenie boiska — bramki do piłki nożnej seniorskie montowane w tulejach, chorągiewki narożne uchylne montowane w tulejach, wiaty dla zawodników rezerwowych na 13 miejsc, bramki aluminiowe przenośne 5x2 m.

— To jest dopiero początek procesu nadawania nowego blasku stadionowi miejskiemu — zauważa burmistrz. — Celem jest jego całościowe przebudowanie, wyremontowanie i rozbudowa, która zapewni możliwość uprawiania na jego terenie różnorodnych dyscyplin sportowych, m.in. lekkoatletyki, której zawodnicy odnoszą znaczące sukcesy mimo braku odpowiednich warunków do trenowania. Wkrótce nareszcie się to zmieni, a dzięki temu sukcesy, mam taką nadzieję, będą jeszcze okazalsze!

K


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB