Uczestnicy Mistrzostw Europy u prezydenta

2021-07-24 13:07:37(ost. akt: 2021-07-24 10:13:19)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

23 lipca w Urzędzie Miejskim prezydent Witold Wróblewski spotkał się ze sportowcami, którzy w ostatnim czasie z sukcesami reprezentowali Elbląg i Polskę na Mistrzostwach Europy w kategoriach młodzieżowych. W spotkaniu uczestniczyli także szkoleniowcy naszych zawodników.
W Mistrzostwach Europy w kategoriach młodzieżowych uczestniczyło czworo elblążan.

Kacper Lewalski, lekkoatleta Truso Elbląg, którego trenerem jest Czesław Nagy, po wspaniałym finiszu, wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Europy U20 w Tallinnie (Estonia) w biegu na 800 metrów z czasem 1:48,50.

Elbląg miał również swoich reprezentantów w kajakarstwie. Pochodząca z naszego miasta Marta Witkowska wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym w Moskwie w kategorii U23 w konkurencji K1 na dystansie 22,6 km. Igor Komorowski i Paweł Krause z klubu Silvant Kajak Elbląg, trenowani przez Wojciecha Załuskiego, w drugiej połowie czerwca reprezentowali nasze miasto i kraj na Mistrzostwach Europy juniorów w kajakarstwie na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Paweł Krause wywalczył siódme miejsce w K1 na 1000 metrów oraz szóste w K4 na 500 metrów. Igor Komorowski był dziewiąty w K2 na 1000 metrów oraz szósty w K4 na 500 metrów.

- Serdecznie Wam gratuluję. Jestem dumny z tego, że młodzi elblążanie tak wspaniale reprezentują nie tylko nasze miasto, ale również nasz kraj. Gratuluję również trenerom i rodzicom. Wiem, że to efekt intensywnej pracy i wytrwałości. Tylko tak można osiągnąć w sporcie sukces. Dziś rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie. Mam nadzieję, że Wasze nazwiska znajdą się w kadrze na kolejne olimpiady, czego Wam z całego serca życzę – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Nasi reprezentanci już niedługo będą mieli szansę na kolejne medale. Zostali bowiem powołani do kadry narodowej i będą walczyć o tytuły Mistrzów Świata. Kacper Lewalski od 17-22 sierpnia będzie ścigał się w Kenii, a Paweł Krause i Igor Komorowski na początku września wystąpią na MŚ w Portugalii. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga