środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Co jest grane? Kolejne nowości w Kinie Światowid

2021-07-24 10:29:04 (ost. akt: 2021-07-24 10:43:23)
Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kino Światowid przedstawia kolejne premierowe filmy, które będzie można obejrzeć już od 23 lipca. Wśród nowych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie nowości czekają na nas tym razem?

KRAINA SMOKÓW
Fot. Kino Światowid


Ekranizacja bestsellerowej książki dla dzieci i młodzieży, która znalazła ponad 3 miliony nabywców na całym świecie. „Kraina Smoków” w Kinie Światowid od 23 lipca do 12 sierpnia.

Spokojna przystań wszystkich smoków, czyli Zaciszna Smocza Dolina zagrożona jest najazdem ludzi. Konflikt między człowiekiem a smokami wisi w powietrzu. W tej sytuacji srebrny smok Lung wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju postanawia wyruszyć na lego poszukiwania. Przekonany, że to właśnie tam wszystkie smoki będą bezpieczne. Pomimo braku zgody Smoczych Mędrców wymyka się z doliny w towarzystwie zaprzyjaźnionego leśnego skrzata.

Reżyseria: Tomer Eshed
Obsada: Julien Bam, Dagi Bee, Mike Singer, Rick Kavanian
Produkcja: Niemcy
Czas: 91 minut

PO ZŁOTO. HISTORIA WŁADYSŁAWA KOZAKIEWICZA
Fot. Kino Światowid


Uwielbiasz sport? Z zapartym tchem śledzisz zmagania polskich sportowców? Ronisz łzę podczas śpiewania polskiego filmu? W Kinie Światowid sportowe zmagania są na wyciągnięcie ręki. Premierowe seanse „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza” od 23 do 29 lipca.

Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza-Władysława Kozakiewicz. Na Igrzyskach Olimpijskich w 1980 roku na oczach milionów telewidzów toczył pasjonujący pojedynek z reprezentantem Związku Radzieckiego. W finale zdobywa złoto, pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi przez rosyjską publiczność pokazuje słynny gest. "Wał" zostaje uznany za prowokację polityczną i życie naszego lekkoatlety zmienia się o 180 stopni. Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by w porywający sposób opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile triumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowanie.

Reżyser: Ksawery Szczepanik
Obsada: Władysław Kozakiewicz
Produkcja: Polska
Czas: 61 minut

BERLIN ALEXANDERPLATZ
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza od 23 do 29 lipca na „Berlin Alexanderplatz”. Film nagrodzony został wieloma prestiżowymi nagrodami m.in.: Europejską Nagrodą Filmową w kategorii kompozytor, Batumi International ArtHouse FF 2020 - najlepszy aktor oraz Albrecht Schuch); Niemieckie Nagrody Filmowe 2020 - najlepsza muzyka, aktor (Albrecht Schuch), scenografia, zdjęcia, film fabularny.

Hipnotyzująca, kryminalna ballada o nielegalnym imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu, Burhan Qurbani, przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka.

Reżyseria: Burhan Qurbani
Obsada: Welket Bungué, Albrecht Schuch, Jella Haase, Annabelle Mandeng
Produkcja: Francja / Holandia / Kanada / Niemcy
Czas:183 min

MAŁŻEŃSTWO NA SKRÓTY
Fot. Kino Światowid


Miłość w samym środku gorącego lata? To możliwe z filmem „Małżeństwo na skróty”. Premierowe seanse w Kinie Światowid od 23 lipca do 5 sierpnia.

Teddy jest przekonany, że na wszystko ma jeszcze mnóstwo czasu i staje się mistrzem odwlekania spraw „na później”. Pewnego dnia jego życie zmienia się na zawsze. W dzień po ślubie z ukochaną, Teddy budzi się i odkrywa, że przemieścił się w czasie. Jest teraz rok później, a on i jego żona Leanne mają właśnie obchodzić swoją pierwszą rocznicę. Co więcej – ukochana Teddy’ego jest w ciąży, a on nic nie pamięta. Uwięziony w zakrzywionym czasie mężczyzna odkrywa, że każde kilka minut przenosi go o rok do przodu. Przez to zawirowanie i związane z nim liczne kłopoty, jego małżeństwo zaczyna wisieć na włosku. Z pomocą najlepszego przyjaciela Sama, Teddy próbuje naprawić swoje życie, które dosłownie przelatuje mu przed oczami. Teraz mężczyzna musi nauczyć się cenić każdą sekundę, jeżeli chce odzyskać ukochaną Leanne – nawet gdy będzie to miłość tylko na chwilę.

Reżyser: Josh Lawson
Obsada: Rafe Spall , Zahra Newman , Josh Lawson, Ronny Chieng
Produkcja: Australia
Czas trwania: 90 minut

WOJNA Z DZIADKIEM
Fot. Kino Światowid


Robert De Niro i Christopher Walken ponownie na planie jednego filmu. Tym razem w zupełnie innych rolach. „Wojna z dziadkiem” to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów „Kevin sam w domu” i „Klan urwisów”, komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha. W Kinie Światowid od 23 lipca do 5 sierpnia.

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa jednak długo, bo starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał  przenieść się na poddasze.  Chłopiec kocha dziadka, ale jeszcze bardziej kocha swój pokój. Dlatego też wypowiada seniorowi wojnę. Z pomocą swoich przyjaciół wymyśla co raz to nowe intrygi, by jeszcze bardziej uprzykrzyć dziadkowi życie. Jednak senior okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki. W starciu tym pomagają mu Jerry i Diane. Kto wyjdzie zwycięsko z tej walki.

„Wojna z dziadkiem” to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów „Kevin sam w domu”  i „Klan urwisów”, komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha.
 
Reżyseria: Tim Hill
Obsada: Robert De Niro, Christopher Walken, Uma Thurman, Rob Riggle, Oakes Fegley
Produkcja: USA
Czas: 98 minut