Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Najfajniejsza wieś 2021: Kraskowo

2021-07-24 12:02:24 (ost. akt: 2021-07-24 12:07:18)

Autor zdjęcia: nadesłane

Kraskowo to kolejna wieś zgłoszona w naszym plebiscycie. Jak oddać na nią głos? Wystarczy wysłać SMS o treści DE.MW.2 pod numer 7248.

— Wieś Kraskowo położona jest w gminie Młynary, na terenie powiatu elbląskiego — czytamy w zgłoszeniu. — Jest to mała wieś, którą zamieszkuje niespełna stu mieszkańców, bardzo zgranych i pomocnych. W centrum wsi wspólnymi siłami, została postawiona świetlica wiejska wraz z wiatą i dużym boiskiem, które są przedstawione na zdjęciu i są miejscem spotkań dzieci i młodzieży przez cały rok, a szczególnie w okresie wakacyjnym. Kraskowo otoczone jest przepięknymi lasami, które zachęcają swymi walorami do długich spacerów wśród szumu drzew i śpiewu ptaków.

Zawsze możesz liczyć na pomoc sąsiada, gdzie nie spojrzysz, masz przed sobą przepiękne widoki, a do tego wszystkiego wieś, w której mieszkasz, pochwalić się może niezwykłą historią? A może klubem sportowym, świetlicą, lub ciekawymi wydarzeniami, które mieszkańcy regularnie organizują?

Chętnie dowiemy się więcej o miejscu, w którym mieszkasz! Ale zanim nam o nim opowiesz, zgłoś swoją wioskę do naszego plebiscytu, dzięki któremu wspólnie wybierzemy najfajniejszą wieś w okolicy!

Zabawa rozpoczyna się 12 lipca i potrwa do końca sierpnia 2021. Zgłoszenia przyjmujemy od 12 lipca do 25 sierpnia, wysyłajcie je na adres gazeta@dziennikelblaski.pl.

W tytule maila wpiszcie "Najfajniejsza wieś", a w treści podajcie jej nazwę. Mile widziane są zdjęcia i krótki opis miejsca, w którym mieszkacie. Oprócz zdjęcia zgłaszający mogą nadesłać także link do filmu osadzonego na Facebooku lub Youtube. Filmiki zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej.

Plebiscyt rozgrywa się w dwóch kategoriach — Najfajniejsza Wieś 2021 — kategoria wsie będące siedzibą gminy i Najfajniejsza Wieś 2021 — wsie nie będące siedzibą gminy.

W obu kategoriach o zwycięstwie decyduje liczba prawidłowo oddanych głosów. SMS-owe głosowanie rozpocznie się wraz z wpłynięciem pierwszego zgłoszenia, a tytuły Najfajniejszej Wsi 2021 trafią do tych miejsc, które zdobędą najwięcej głosów naszych Czytelników i Czytelniczek.

Zapraszamy do wspólnej zabawy, dzięki której wszyscy będziemy mieli szansę lepiej poznać naszą okolicę i usłyszeć o niesamowitych miejscach i społecznościach! Nie czekaj, zgłoś swoją wieś!