Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Ulica Zamkowa w Pasłęku będzie zamknięta

2021-07-30 14:01:15 (ost. akt: 2021-07-30 10:06:15)

Autor zdjęcia: K

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Pasłęku, od 4 sierpnia zostaje zamknięty most, znajdujący się na drodze powiatowej nr 2164N, przy ulicy Zamkowej w Pasłęku.

Zamknięcie spowodowane będzie realizacją zadania pn.: „Przebudowa zabytkowego mostu na ulicy Zamkowej w Pasłęku”.

Jak informował nas ZDP w Pasłęku, przez lata użytkowania na moście powstały liczne ubytki oraz spękania w ceglanym sklepieniu mostu, które powodują osłabienie obiektu. Dlatego też zdecydowano o modernizacji mostu. Na czym naprawa ma polegać? Na wykonaniu remontu sklepienia. Ze wzmocnieniem konstrukcji płytą odciążającą. Wykonana zostanie także nowa nawierzchnia oraz chodnik na moście.

Na realizację zadania przeznaczono prawie 2 mln zł. z czego prawie 1 mln pochodzi z dofinansowania, otrzymanego w ramach środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu. Obecnie trwa postępowanie przetargowe. Jak dodaje ZDP, 22 czerwca nastąpiło otwarcie ofert. Oferta z najniższą ceną wynosiła prawie 1,5 mln zł. Zarząd Dróg chce podpisać umowę z wykonawcą w połowie lipca.

Obecnie most nie zagraża bezpieczeństwu ruchu publicznego, ale bez wykonania działań naprawczych, jego stan będzie się pogarszał. Zarząd Dróg planuje na czas prac stworzyć objazd. Poniżej mapa objazdu:

Obrazek w tresci

Planowany termin zakończenia robót: 12.11.2021 r.