Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Co jest grane? Kolejne nowości w Kinie Światowid

2021-07-30 16:01:15 (ost. akt: 2021-07-30 13:49:29)
Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kino Światowid przedstawia kolejne premierowe filmy, które będzie można obejrzeć już od 30 lipca. Wśród nowych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie nowości czekają na nas tym razem?

WILCZY GANG
Fot. Kino Światowid


Szczypta magii, łyżka czarów i odrobina tajemniczych postaci. Premierowe seanse Wilczego gangu od 30 lipca do 12 sierpnia.

Vlad właśnie się przeprowadził i trafił do jednej z najsłynniejszych szkół magii na świecie. Na co dzień spotyka w niej trolle, krasnoludy, wróżki i wiedzmy. On i jego ojciec są pierwszymi wampirami w mieście i wywołują nie lada zamieszanie. Vlad, choć jest wampirem, to ma jeden wielki problem. Nie może znieść widoku krwi. Szybko więc zaprzyjaźnia się z wróżką bojącą się latać i wilkołakiem uczulonym na sierść. Tak powstał wilczy gang, który wkrótce wyruszy na specjalna

Reżyseria: Tim Trageser
Produkcja: Niemcy
Czas: 79 minuty

WESELNY TOAST
Fot. Kino Światowid


Ciepły, otulający i dający nadzieję, że jeszcze będzie lepiej. Weselny toast znalazł się w oficjalnej sekcji festiwalu w Cannes 2020 roku. W Kinie Światowid gramy do 30 lipca do 12 sierpnia.

Adrien niedawno rozstał się z dziewczyną. A dokładniej to ona zatrzasnęła drzwi z hukiem i oświadczyła, że potrzebuje zmiany. Kiedy więc zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry, kreśli w głowie w wyobraźni kolejne scenariusze, które i tak kończą się katastrofą. Rozpamiętując początki swojego związku próbuje dociec, co poszło nie tak. Bohater filmu zerka pod stołem na telefon. Czy jego była ukochana, odpowie na jego wiadomość? Czy da mu drugą szansę? W „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów

Reżyser: Laurent Tirard
Obsada: Benjamin Lavernhe, Sara Giraudeau, Kyan Khojandi, Guilaine Londez
Produkcja: Francja
Czas trwania: 87 minut

REPUBLIKA DZIECI
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na opowieść pełną magii, dziecięcego humoru i ogromnej determinacji. Premierowe seanse Republiki dzieci od 30 lipca do 12 sierpnia.

Z obrazów Jacka Malczewskiego ucieka gromada namalowanych przez mistrza postaci. Fauny, chimery, utopce rusałki i inne fantastyczne istoty spod pędzla znanego malarza, przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami. W pobliżu ma ruszyć niebawem wielka elektrownia, której powstanie przyczyni się do katastrofy ekologicznej. Z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania, wyrusza druga grupa bohaterów- to dzieci niepogodzone z decyzjami dorosłych, którzy chcą rozdzielić je na zawsze. Mieszkańcy Mszarów muszą sobie poradzić z nieoczekiwaną wizytą młodych gości. Czy pomogą im stworzyć wymarzoną przez nich Republikę dzieci?

Reżyser: Jan Jakub Kolski 
Obsada: Andrzej Grabowski, Karolina Rzepa, Mateusz Grys, Marian Opania 
Produkcja: Polska 
Czas: 134 minuty

SUSZA
Fot. Kino Światowid


Film producentów „Zaginionej dziewczyny” na podstawie bestsellerowej powieści „Susza” autorstwa Jane Harper. Małe miasteczka kryją wielkie tajemnice… Odkryj je w Kinie Światowid. Suszę gramy od 30 lipca do 12 sierpnia.

Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka po ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pożegnaniu przyjaciela z dzieciństwa. Prędko wychodzi na jaw, że zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Sprawa zostaje połączona z zagadką sprzed lat, w którą zamieszany był Falk. Zżyta ze sobą społeczność odwraca się od detektywa. Komu zależy by prawdę z przeszłości?

Reżyseria: Robert Connolly
Obsada: Erica Bana,Genevieve O'Reilly, Keir O'Donnell
Produkcja: Australia/USA
Czas: 115 minut

WYPRAWA DO DŻUNGLI
Fot. Kino Światowid


Uwielbiasz swój fotel, ale jednocześnie marzysz o podróży do amazońskiej dżungli? Wstąp do Kina Światowid i połącz obie te przyjemności. Premierowe seanse Wyprawy do dżungli od 30 lipca do 12 sierpnia.

Miłośniczka nauki Lily pragnie odnaleźć legendarne drzewo o niezwykłych właściwościach leczniczych, które mogłoby zmienić świat medycyny. W tym celu udaje się w podróż do Amazonii, gdzie zatrudnia tajemniczego Franka. Tylko na jego zrujnowanej, choć uroczej łodzi La Quila mają szansę dotrzeć do celu. Pozornie całkowicie niedobrana para bohaterów w czasie wspólnej wyprawy będzie się musiała zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami kryjącymi się w zwodniczym pięknie bujnego lasu deszczowego. Im Lily i Frank będą bliżej odkrycia tajemnicy zaginionego drzewa, tym usilniej los będzie ich wystawiał na coraz cięższe próby, kładąc na szali nie tylko ich życie, ale i całej ludzkości.

Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Obsada: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Édgar Ramírez, Jack Whitehall
Produkcja: USA
Czas: 158 minut