Wtorek, 16 sierpnia 2022. imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Nowy Dwór Gdański: 67-latka chciała utopić kocięta, inna kobieta przyszła im z pomocą [VIDEO]

2021-08-03 08:02:20 (ost. akt: 2021-08-03 08:10:52)
67-latka, która próbowała utopić kocięta odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

67-latka, która próbowała utopić kocięta odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Autor zdjęcia: kadr z wideo

Mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego w porę zareagowała, by uratować kocięta wrzucone do wody w reklamówce. Kobieta bez chwili zawahania rzuciła się im na ratunek. Policjanci zatrzymali sprawczynię zdarzenia, która odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20:30 w Nowym Dworze Gdańskim. 67- letnia kobieta przy ulicy Kopernika wrzuciła do rzeki w związanej reklamówce troje kociąt, a następnie odeszła z miejsca zdarzenia.

Po chwili spacerujące deptakiem dzieci usłyszały odgłosy wydobywające się z reklamówki, która unosiła się na rzece. Dzieci natychmiast zadzwoniły pod numer alarmowy, po chwili na miejscu zjawiła się straż pożarna.

Podczas trwania akcji przechodząca obok kobieta zaważyła topiącą się reklamówkę, z której wydobywały się odgłosy kociąt i natychmiast postanowiła zareagować. Bez chwili zawahania się ściągnęła sukienkę, po czym wskoczyła do rzeki i wyciągnęła na brzeg reklamówkę.


W środku znajdowały się trzy małe kocięta, jedno z nich nie przeżyło. Uratowanymi kociętami zaopiekowała się kobieta, która je wyciągnęła z rzeki.

Po około kilkunastu minutach od zdarzenia policjanci Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego we współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawczynię 67-letnią mieszkankę Nowego Dworu Gdańskiego, która odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Dwór GdańskiKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marian #3074658 | 185.236.*.* 6 wrz 2021 13:43

    Że co? 5 lat za jakieś koty zapchlone? To cały pisuar powinien na szubienicę od zaraz razem z miglansami z peło!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz