Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Kara za pozostawienie hulajnogi w niedozwolonym miejscu? [SONDA]

2021-08-04 16:02:47 (ost. akt: 2021-08-04 10:18:53)

Autor zdjęcia: freepik

Hulajnogi elektryczne do duże udogodnienie, ale z drugiej strony potrafią też poważnie uprzykrzyć życie — zwłaszcza te pozostawione w miejscach zupełnie do tego nieprzeznaczonych. Na ciekawe rozwiązanie wpadły władze Sopotu. Czy ich działania są słuszne?

Przekonaliśmy się w Elblągu na własnej skórze, że nie wszyscy użytkownicy hulajnóg pozostawiają je w miejscach do tego przeznaczonych. Nie raz wysyłaliście do nas zdjęcia źle zaparkowanych urządzeń, które nierzadko pozostawione są na przykład na samym środku chodnika.

Z propozycją rozwiązania problemu wychodzi Sopot. Tamtejsza rada miasta uchwaliła przepisy, dzięki którym możliwe będzie usuwanie z ulic nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg elektrycznych i wspomagających ruch.

— Teraz, gdy weszła w życie uchwała, będziemy mogli wymagać i skutecznie egzekwować od użytkowników i operatorów przestrzeganie porządku. Oczekuję, że operatorzy wezmą większą odpowiedzialność za swoich klientów i będą szybciej reagować na niewłaściwie zaparkowane lub porzucone i zagrażające bezpieczeństwu hulajnogi — mówił TVN24 Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Ile właściciel hulajnogi zapłaci za pozostawienie jej w niedozwolonym miejscu? 123 złote za holowanie i 23 złote za każdą dobę przechowywania na parkingu strzeżonym.

Co więcej, Sopot wyznaczył miejsca, gdzie kategorycznie nie można pozostawiać hulajnóg — to okolice mola i deptaku.

Czy kary za pozostawienie hulajnóg w niedozwolonych miejscach to dobry pomysł?
pokaż wyniki »Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Iseek #3072095 | 5.173.*.* 4 sie 2021 18:13

    Widzę, że społeczeństwo lubi być karane. Widocznie napier.anie za dzieciaka ma taki efekt - jest na jakieś określenie (syndrom ...) Wg. mnie nawet małpę można nauczyć tańczyć, więc nie karać tylko edukować.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz