Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Elbląg: Trwa budowa nowego przedszkola przy Mielczarskiego

2021-08-04 12:01:00 (ost. akt: 2021-08-04 10:23:59)
Rozpoczął się montaż budynku nowego przedszkola i żłobka na osiedlu Zatorze

Rozpoczął się montaż budynku nowego przedszkola i żłobka na osiedlu Zatorze

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Pierwsze ściany już stoją. Rozpoczął się montaż budynku nowego przedszkola i żłobka na osiedlu Zatorze. Nowoczesny obiekt powstaje w miejscu dotychczasowego Przedszkola nr 18, przy ul. Mielczarskiego.

Będzie to najnowocześniejsza placówka oświatowa w mieście. Energooszczędny, ekologiczny obiekt wykonywany jest w systemie prefabrykowanym drewnianym. Montaż konstrukcji budynku potrwa około 2 tygodni – mówi prezydent Witold Wróblewski.


W budynku oprócz sal, zaplecza kuchennego i socjalnego znajdować się będą między innymi pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne, sala do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres robót budowlanych obejmuje również zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, dojść do budynku, miejsc postojowych oraz dostawę i montaż wyposażenia placów zabaw.

Termin zakończenia robót budowlanych to 23.11.2021 roku.

W nowym obiekcie opiekę będzie miało 210 dzieci – 6 oddziałów przedszkolnych i 3 nowe oddziały żłobkowe. Inwestycja będzie realizowana w najnowszych technologiach. Budynek będzie wykonany w systemie prefabrykowanym drewnianym. Życzę wykonawcy, aby sprawnie zrealizował zadanie, abyśmy jeszcze w tym roku mogli udostępnić obiekt – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski, podczas przekazania placu budowy.

Koszt inwestycji to 9 690 000 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 5875 926 zł, oraz 1619 454 zł z rządowego programu Maluch.

UM ElblągKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB