Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Monika Falej: Boję się czwartej fali

2021-08-05 13:37:46 (ost. akt: 2021-08-05 13:44:03)
Monika Falej: Stoi przed nami sprawdzian z człowieczeństwa, przyzwoitości

Monika Falej: Stoi przed nami sprawdzian z człowieczeństwa, przyzwoitości

Autor zdjęcia: kk

Czwarta fala nieuchronnie się zbliża, a jej skutki mogą być dramatyczne — mówi Monika Falej. Posłanka przedstawia najnowsze dane dotyczące ilości zaszczepionych mieszkańców Elbląga i zastanawia się, jak zachęcić do nich kolejne osoby.

Ministerstwo jasno informuje posłów i posłanki, że czwarta fala będzie — jej skutki mogą być dramatyczne. Ze szczepieniami idzie średnio — w Elblągu zaszczepiło się 54 proc. mieszkańców, czyli o wiele za mało, by uchronić ludzi przed kolejną epidemią — zauważa Falej.

I zastanawia się: — Jak zachęcić elblążan i elblążanki do tego, by chronili siebie i swoje rodziny? Jeden aspekt to ten zdrowotny, a drugi dotyczy tego, że jesteśmy jednym z trzech województw, w których obostrzenia mają powrócić w pierwszej kolejności. To oznacza m.in. problemy dla przedsiębiorców, a w tej chwili jedynym lekarstwem na tę sytuację są szczepienia.

Restrykcje — przypomnijmy — mają zostać wprowadzone, jeżeli w Polce notowanych będzie ponad tysiąc zachorowań. Obostrzenia pojawią się w pierwszej kolejności w tych regionach, w których poziom wyszczepienia mieszkańców jest najniższy. Na Warmii i Mazurach wynosi on obecnie około 43 procent. Najgorsza sytuacja jest w województwach podkarpackim, podlaskim, lubelskim i opolskim.

Jak zachęcić elblążan i elblążanki do tego, by chronili siebie i swoje rodziny? — zastanawia się posłanka.
Fot. kk
Jak zachęcić elblążan i elblążanki do tego, by chronili siebie i swoje rodziny? — zastanawia się posłanka.


Monika Falej przyznaje, że ma zamiar złożyć odpowiednie zapytanie, w celu poznania przyczyn, w związku z którymi podczas ostatniej konferencji to województwo warmińsko-mazurskie zostało wymienione jako jedna z pierwszych lokalizacji, w których obostrzenia mają powrócić.

— Uważam, że te kryteria powinny być jasno określone — zaznacza posłanka.

Polityczka odniosła się również do akcji antyszczepionkowców, o których coraz częściej się słyszy.

Zobacz także: Terror antyszczepionkowy dotrze też na Warmię i Mazury? Terror antyszczepionkowy dotrze też na Warmię i Mazury? W ostatnich dniach dochodzi w Polsce do aktów antyszczepionkowego terroru. Czy województwo warmińsko-mazurskie jest gotowe na podobne incydenty? Czy mieszkańcy...

—Agresja słowna, fizyczna i podpalenia to jedna rzecz, ale wtargnięcie do domu dziecka jest dla mnie niedopuszczalne. Akcje antyszczepionkowców są coraz bardziej brutalne — przyznała Falej.

I wspomniała, że sama publikuje w mediach społecznościowych informacje o tym, że jest osobą zaszczepioną przeciwko Covid-19 i zachęca do szczepień innych.

— Oczywiście reakcje są różne. Jest wiele osób negujących szczepienia jako eksperyment, ale przecież jako dzieci byliśmy szczepieni przeróżnymi szczepionkami — czy to też był eksperyment medyczny? — pyta posłanka.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jak zachęcić Polaków do tego, by chętniej odwiedzali punkty szczepień?Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tu jest Polska a nie polin #3073952 | 109.241.*.* 30 sie 2021 07:43

  Won z tym lewacki @#$%^&*(

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Anka #3073185 | 91.207.*.* 18 sie 2021 15:45

  Kim jest ta Monika Falej? Wszyscy się boimy kobieto. Nie wiemy co to będzie. Ale po co jęczęć.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. SUSAN BENSON #3073013 | 185.212.*.* 16 sie 2021 21:41

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Arbuz #3072216 | 95.160.*.* 5 sie 2021 18:51

  Weź się ogarnij kobieto Jak się boisz to się zaszczep.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zły to znak #3072193 | 164.127.*.* 5 sie 2021 15:41

   Babina boi się wszystkiego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)