Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Już ponad połowa mieszkańców Warmii i Mazur aktywowała bon turystyczny

2021-08-06 12:00:00 (ost. akt: 2021-08-05 14:46:19)
Rodzice i opiekunowie z Warmii i Mazur za wypoczynek swoich pociech zapłacili 36 mln zł przyznanymi bonami

Rodzice i opiekunowie z Warmii i Mazur za wypoczynek swoich pociech zapłacili 36 mln zł przyznanymi bonami

Autor zdjęcia: pixabay

W województwie warmińsko-mazurskim stale rośnie zainteresowanie bonem. Liczba aktywowanych bonów przekroczyła 87 tys., co stanowi 58 proc.

Rodzice i opiekunowie z Warmii i Mazur za wypoczynek swoich pociech zapłacili 36 mln zł przyznanymi bonami. W całym kraju transakcje bonem wyniosły ponad 1,264 mld zł.

Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne dla dzieci.

- Liczba osób, które aktywowały bon, oraz liczba płatności realizowanych tym środkiem w czasie ostatniego miesiąca wzrosła niemal dwukrotnie. Ma na to wpływ lepsza sytuacja epidemiczna, otwarcie wielu dotychczas niedostępnych atrakcji turystycznych, ale przede wszystkim sezon wakacyjny. Rodzice z województwa warmińsko-mazurskiego na 150 tys. bonów uruchomili prawie 88 tys. z przysługujących im bonów, co znacznie przekracza połowę. Zainteresowanie tą formą opłaty za wypoczynek najlepiej obrazuje liczba całkowicie wykorzystanych bonów. Gdy na początku czerwca w całości wykorzystanych bonów było około 7,3 tys., to obecnie jest już 30 tys., co stanowi 20 proc. wszystkich bonów. Kwota płatności zrealizowanych bonami przez mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego przekroczyła 36 mln złotych – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS podlaskiego.

Warto przypomnieć, że bonem można dokonać płatności do 31 marca 2022 r. Nie można go wymienić na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Podmioty turystyczne, których jest aktualnie blisko 28 tys., przyjęły już 2 mln płatności bonami. Tylko za usługi hotelarskie polscy przedsiębiorcy otrzymali już 625 mln zł.

ZUS