Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie z Mirosławem Wlekłym

2021-08-06 18:00:00 (ost. akt: 2021-08-05 16:29:33)
Mirosław Wlekły jest autorem wydanej w tym roku książki "Górski. Wygramy my albo oni”

Mirosław Wlekły jest autorem wydanej w tym roku książki "Górski. Wygramy my albo oni”

Autor zdjęcia: Biblioteka Elbląska

Mirosław Wlekły, autor biografii Tony’ego Halika i Garetha Jonesa oraz reportaży: “Raban. O kościele nie z tej ziemi” i “All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem” będzie gościem Biblioteki Elbląskiej. Spotkanie poświęcone wydanej w tym roku książce: "Górski. Wygramy my albo oni” odbędzie się w piątek 20 sierpnia o 18:00.

Od wydawcy: Początek lat 70., w polskiej piłce od II wojny światowej brakuje znaczących sukcesów. Kadrę obejmuje nowy trener. Niedługo cały piłkarski świat będzie patrzył na niego z niedowierzaniem. Trener Górski prowadzi reprezentację Polski do zwycięstw, które do dziś nie zostały powtórzone.

„Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni” czy „piłka jest okrągła, a bramki są dwie” to tylko niektóre powiedzenia, z których słynął. Choć wśród specjalistów od piłki wzbudzały uśmiech, kryło się w nich wielkie zrozumienie futbolu. –Nazywano go Sokratesem piłkarskiego świata. Jakie były tajemnice jego sukcesu? Dlaczego pomimo – jak sądzą niektórzy – nonszalanckiego stosunku do panujących reguł sięgał po najwyższe trofea? Co sądzą o nim byli piłkarze? Jak wyglądała jego droga z przedwojennego Lwowa na największe stadiony świata?

Mirosław Wlekły, autor bestsellera „Tu byłem” o Tonym Haliku, z detektywistycznym zacięciem podąża śladem trenera tysiąclecia. Dzięki setkom rozmów z ludźmi, którzy byli blisko Kazimierza Górskiego, tworzy pełny obraz swojego bohatera. Ta książka to nie tylko biografia wielkiego trenera, ale też fascynująca opowieść o złotej erze polskiej piłki.

Spotkanie, które odbędzie się w piątek 20 sierpnia o 18:00, poprowadzi Dominik Żyłowski.

Więcej informacji o spotkaniu – tel. 55 625 60 13

Biblioteka Elbląska