Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Budżet Obywatelski w Elblągu: Jak i kiedy głosować?

2021-08-07 12:00:00 (ost. akt: 2021-08-06 20:13:01)
Głosowanie rozpoczyna się 9 sierpnia

Głosowanie rozpoczyna się 9 sierpnia

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Już w poniedziałek rusza głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji elbląskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak i do kiedy będzie można oddać swój głos?

Głosowanie startuje w najbliższy poniedziałek 9 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia.

Głosy można oddawać:

1. elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner.

2. tradycyjnie - ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierowe karty do głosowania. Są one dostępne w zakładce "Dokumenty do pobrania".

3. tradycyjnie - poprzez karty do głosowania, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25), czyli w tych samych miejscach, co wnioski o ujęcie zadania w Budżecie Obywatelskim.

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską.

Głosując, należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

UM Elbląg