Concordia wygrywa z Zatoką

2021-08-08 11:47:58(ost. akt: 2021-08-08 11:50:06)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Na inaugurację rozgrywek w deby regionu elbląskiego Concordia Elbląg okazała się lepsza i pokonała na wyjeździe Zatokę Braniewo 2:0.
• Zatoka Braniewo — Concordia Elbląg 0:2 (0:1)
0:1 — Błaszczyk (30), 0…2 — Skierkowski (89)

ZATOKA: Kosowski — Chomko, Jastrzębski (75 Koczara), Wolak, Rynkowski, Graczyk, Szymanowski, Grzyb, Szpakowski (65 Sabanov), Jakimczuk, D. Wieliczko (46 Lewandowski I)

CONCORDIA: Leszczyński — Lewandowski, Szawara, P.Pelc, Bukacki, Drewek, Rudziński (60 Kopka), Błaszczyk (60 Nestorowicz), Szmydt (90 Piech), Skietkowski, M. Pelc (68 Tomczuk)

Tym razem Concordia okazała się lepsza, choć zwycięstwo wcale łatwo jej nie przyszło.

Pierwsi zaatakowali goście, ale to Zatoka mogła objąć prowadzenie, kiedy strzał Łukasza Wolaka z trudem obronił bramkarz gości Kacper Leszczyński.

W 28 min groźną kontrę wyprowadzili elblążanie, ale piłka po strzale Michała Błaszczyka, po rykoszecie odbiła się od słupka. 2 min później Błaszczyk sfinalizował podanie Mateusza Szmydta i Concordia objęła prowadzenie.

Po przerwie gospodarze grali jak równy z równym. Mimo kilku dobrych sytuacji z obu stron to kibice zobaczyli tylko jeszcze jednego gola. Tuż przed końcem spotkania Adam Skierkowski strzelił z pola bramkowego i Concordia wygrała ostatecznie 2:0.