Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Elbląg: Piknik rodzinny już w tę sobotę

2021-08-09 19:46:00 (ost. akt: 2021-08-13 08:58:45)
Nadesłane- Teen Challenge

Nadesłane- Teen Challenge

Beata i Piotr od lat związani są ze stowarzyszeniem Teen Challenge Elbląg. Ich misją jest wspieranie wykluczonych — w tym osób bezdomnych i uzależnionych. W nadchodzącą sobotę już po raz czwarty zorganizują niezwykłe wydarzenie.

Beata i Piotr Grzeszczukowie już od ponad pięciu lat spotykają się na elbląskim dworcu z osobami wykluczonymi społecznie. Oferują im nie tylko gorący posiłek, kawę, czy herbatę, ale, co najważniejsze, rozmowę i duchowe wsparcie.

Charytatywnej działalności całego zespołu Teen Challenge Elbląg nie przeszkodziła nawet pandemia. Z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa spotykali się z bezdomnymi nawet w najtrudniejszych momentach, a wówczas, na Placu Dworcowym, wszyscy potrzebujący mogli otrzymać od nich maseczki ochronne.

Część zespołu Teen Challenge Elbląg i zebrane dla potrzebujących maseczki
Fot. archiwum stowarzyszenia
Część zespołu Teen Challenge Elbląg i zebrane dla potrzebujących maseczki


Okazały się one naprawdę bardzo, bardzo potrzebne, gdyż wiele osób ich nie miało lub to, co mieli, nie nadawało się do dalszego użytku — wspominała Beata.

Kolejne cykliczne wydarzenie zainaugurowane przez Teen Challenge nie mogło odbyć się w ubiegłym roku, ale już w najbliższą sobotę stowarzyszenie zaprasza na IV Rodzinny Piknik, który odbędzie się w elbląskiej Bażantarni.

— Wydarzenie, jak sama nazwa mówi, ma charakter pikniku — kreatywnie zorganizowanego wypoczynku i jest skierowane do rodzin z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych. Celem przedsięwzięcia jest między innymi integracja społeczności lokalnych i regionalnych z powiatu elbląskiego — rodzin, dorosłych, dzieci oraz młodzieży z różnych środowisk i miejscowości, wspólnie spędzony czas oraz wypoczynek na świeżym powietrzu w przyjaznej i miłej atmosferze chrześcijańskich wartości — przekazuje małżeństwo Grzeszczuków.

I zaznaczają: — Inicjatywa ma wymiar charytatywno-społeczny i jest imprezą bezalkoholową. Wstęp oraz wszystkie atrakcje są bezpłatne.


W planach imprezy koncert muzyki na żywo, liczne animacje i atrakcje dla najmłodszych, a co najważniejsze — możliwość poznania osób, które opowiedzą o tym, jak udało im się wyjść z życiowego zakrętu.

Nie zabraknie gorącego poczęstunku przygotowanego przez elbląskich restauratorów, którzy regularnie wspierają copiątkowe spotkania organizowane przez stowarzyszenie na Placu Dworcowym. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wspólne ognisko.

— Inicjatywę współtworzy wiele podmiotów, partnerów, darczyńców oraz osób pragnących zachować anonimowość, którzy w różnoraki sposób zechcieli wesprzeć Misję Teen Challenge Elbląg angażując się do współpracy i wspólnego działania na rzecz innych. Oprócz członków Teen Challenge zaangażowali się podopieczni Misji, przyjaciele i sympatycy, "uratowane" osoby ze swoim rodzinami oraz osoby prywatne pragnące mieć swój udział w budowaniu tego wydarzenia — informuje Beata Grzeszczuk.

Fot. Teen Challenge


Patronem medialnym wydarzenia jest Dziennik Elbląski


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andzzia #3072602 | 146.70.*.* 10 sie 2021 22:33

    Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.e-sponsorka.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.

    odpowiedz na ten komentarz