Elbląg: Okradli sklep odzieżowy. W samochodzie mieli narkotyki

2021-08-13 13:36:52(ost. akt: 2021-08-13 14:07:35)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Wspólne działania policjantów prewencji i ruchu drogowego z Elbląga doprowadziły do zatrzymania grupy zajmującej się kradzieżą markowych ubrań ze sklepów. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn działało w ramach tzw. recydywy. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą dodatkowo za posiadanie narkotyków.
Kradzież miała miejsce w czwartek (12 sierpnia 2021 r.) w Elblągu przy ul. Hetmańskiej. Po godzinie 17.00 sprawcy weszli do sklepu i zabrali ubrania na kwotę ponad 1 400 zł. Odjechali niewielkim volkswagenem.

Policjanci zareagowali na wezwanie pracowników sklepu. Współdziałały patrole prewencji i ruchu drogowego z Elbląga.

Samochód podejrzanych został zatrzymany przy trasie K22 (elbląg - Malbork) w okolicach miejscowości Błotnica (gm. Gronowo Elbląskie). Był wypełniony skradzionymi ubraniami. Policjanci znaleźli w nim także amfetaminę.

Dwóch mieszkańców Malborka w wieku 34 i 24 lat oraz jeden elblążanin w wieku 26 lat trafili do policyjnej celi. Ten ostatni oraz jego 24 partner działali w ramach tzw. recydywy.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą dodatkowo za posiadanie narkotyków. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KMP w Elblągu