Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Co jest grane? Kolejne nowości w Kinie Światowid

2021-08-19 18:06:15 (ost. akt: 2021-08-19 17:18:58)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Kino Światowid przedstawia kolejne premierowe filmy, które będzie można obejrzeć już od 20 sierpnia. Wśród nowych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie nowości czekają na nas tym razem?

ANNETTE
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na porywajacy widowiskowy spektakl, który aż kipi od emocji.  Film otwierał tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Leos Carax opuścił francuską imprezę z Nagrodą za Najlepszą Reżyserię. Premierowe seanse filmu "Anette" od 20 sierpnia do 2 września. 

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Reżyser: Leos Carax
Obsada: Adam Driver, Marion Cotillard, Simon Helberg
Produkcja: Niemcy, Francja, USA, Japonia, Belgia, Meksyk, Szwajcaria
Czas: 140 minut 

438 DNI
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na opowieść o niezwykłej sile charakteru, odwadze i nadziei.  Premierowe seanse filmu 438 dni od 20 sierpnia do 2 września 

Historia na faktach. Dwaj dziennikarze - Martin i Johan nielegalnie przekraczają granicę między Etiopią i Somalią. Mieli plan - zrobić wszystko, aby ujawnić jak polowanie na ropę zniszczyło Afrykę. Szybko zostali schwytani i osadzeni w więzieniu za terroryzm. Więzienie było pełne dziennikarzy, pisarzy i opozycyjnych polityków. Tak zaczyna się historia 438 dni w piekle.

Reżyser: Jesper Ganslandt
Obsada: Gustaw Skarsgard, Matias Varela, Faysal Ahmed, Nathaniel Ramabulana 
Produkcja: Szwecja 
Czas: 124 minuty

THE END
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na skandalicznie zabawny film o małościach wielkich ludzi.  Seks, kłamstwa i gwiazdy, które idą ze sobą na noże w nowym filmie twórców „Underdog” i „365 dni”. Premierowe seanse od 20 sierpnia do 2 września. 

Siedmiu sławnych aktorów daje się wciągnąć w grę, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć.  W chwili, gdy cały świat znajduje się w zawieszeniu, a przyszłość wydaje się więcej niż niepewna, gwiazdy otrzymują intratną propozycję. I choć nie jest ona szczytem ich ambicji zawodowych, nie zamierzają z niej zrezygnować. Intrygi, zdrady, donosy, sex, a wszystko przykryte sztucznym uśmiechem i sporą dawką botoksu.

Reżyser: Tomasz Mandes
Obsada: Agnieszka Wielgosz, Aleksandra Popławska, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Joanna Kurowska, Katarzyna Figura, Magdalena Lamparska, Mirosław Zbrojewicz, Paulina Gałązka, Piotr Witkowski, Przemysław Sadowski, Tomasz Karolak
Produkcja:  Polska 
Czas: 121 min

LASSIE, WRÓĆ!
Fot. Kino Światowid


Najsłynniejszy pies świata powraca na duże ekrany. „Lassie, wróć!” to chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta, do dziś uchodzącej za najpiękniejszą tego typu opowieść, jaką kiedykolwiek napisano. Premierowe seanse 0d 20 sierpnia do 2 września
 
Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

Reżyser: Hanno Olderdissen
Obsada: Sebastian Bezzel, Anna Maria Muhe,  Nico Marischka
Produkcja: Niemcy 
Czas: 97 minut 

PSI PATROL
Fot. Kino Światowid


Kino Światowid zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu Psi Patrol. Zbiórka w bazie obowiązuje 21 sierpnia o 11:45 i 22 sierpnia o 12:00 i 15:45.

Przeciwnik drużyny – Humdinger, zostaje burmistrzem pobliskiego Miasta Przygód i zaczyna „swoje porządki”. Urzędnik wprowadza surowy zakaz – zakaz wprowadzania psów. Nie wie jednak, że najlepszy na świecie zespół ratowników ma plan, aby powstrzymać jego pomysły – wywrócenia Miasta Przygód do góry nogami. Drużyna zyskuje również nową sojuszniczkę, bystrą jamniczkę – Liberty. Uzbrojony w nowe, ekscytujące gadżety i sprzęt, Psi Patrol walczy o ocalenie mieszkańców Miasta Przygód!

Reżyser: Cal Brunker
Produkcja: Kanada/USA
Czas: 98 min