Piątek, 2 grudnia 2022. imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Co z tego będzie? Nowe rzeźby w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-08-24 11:34:01 (ost. akt: 2021-08-24 09:43:20)
Rzeźbiarze otrzymali niełatwe zadanie! Jakie?

Rzeźbiarze otrzymali niełatwe zadanie! Jakie?

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

Ich zadaniem będzie promocja Elbląga i okolicznych lasów i zachęcanie turystów do częstszych odwiedzin. 5 nowych rzeźb ma ozdobić wkrótce Bażantarnię i czerwony Szlak Kopernikowski.

To właśnie w elbląskiej Bażantarni do piątku można zobaczyć, jak powstają drewniane rzeźby, które mają być gotowe na sobotni finał Biennale Form Drewnianych w trakcie Elbląskiego Święta Chleba.


Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali niełatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z elbląskich legend i opowieści. Rzeźby zostaną zainstalowane wzdłuż czerwonego Szlaku Kopernikowskiego, a ich zadaniem będzie zachęcanie do odwiedzania i promocja Elbląga i okolicznych lasów — wyjaśnia Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.


I zapowiada: — Jeśli projekt zakończy się sukcesem, być może w kolejnych latach będą powstawały następne postacie.

Rzeźbiarze pracują przy biurze Nadleśnictwa Elbląg w Bażantarni. Można podglądać ich pracę codziennie do piątku od 10 do 18. Postępy można śledzić też na FB Nadleśnictwa Elbląg

Lokalizację rzeźb będzie można odkryć, wędrując czerwonym Szlakiem Kopernikowskim, lub wyszukując je w aplikacji mobilnej Kraina Buka utworzonej przez Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.