Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Szczepienia w szkołach. Co na to rodzice? [SONDA]

2021-08-25 15:54:26 (ost. akt: 2021-08-25 11:57:58)
szczepienie

szczepienie

Autor zdjęcia: freepik

Po rozpoczęciu roku szkolnego, za zgodą rodziców, we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12 roku życia — przypomina dziś Ministerstwo Zdrowia. Co na to rodzice?

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych — przekazywało na początku czerwca Ministerstwo Edukacji i Nauki.

I wyjaśniało: — Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Dziś Ministerstwo Zdrowia na swoim facebookowym profilu przypomina: — Po rozpoczęciu roku szkolnego, za zgodą rodziców, we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12 roku życia. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości w temacie szczepień, zapraszamy do kontaktu: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl.

— Dajcie dzieciom spokój. Już tak mają zrujnowaną psychikę a teraz ciąg dalszy — komentuje jedna z internautek. — To idą do szkoły uczyć się czy szczepić? — pyta następna. — A kiedy szczepienia dla 9-latków? Czekam, by zaszczepić córkę — zastanawia się kolejna mama.

A co o szczepieniach w szkołach myślą rodzice z Elbląga?

— Jeżeli to pomoże w powrocie do normalności, to nie mam nic przeciwko. Nie chciałbym, by dzieciaki wróciły do stacjonarnego nauczania tylko na chwilę — mówi tata 14-letniego Filipa.

— Boję się, że to może negatywnie wpłynąć na dziecięcą psychikę, czy szkoła na pewno powinna kojarzyć się ze szczepieniami? Przecież można zaszczepić się w miejscu do tego przeznaczonym — zauważa kolejny elbląski rodzic.

A następny stwierdza: — Mam tylko nadzieję, że jeżeli już ten plan wejdzie w życie, to wszystko zostanie odpowiednio zorganizowane i nie przyczyni się do kolejnych stresujących sytuacji na szkolnych podwórkach.

Czy szczepienia w szkołach to dobry pomysł?
Tak
25%
Nie
75%