środa, 22 marca 2023. imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Przygotowania Startu idą pełną parą

2021-08-26 08:00:00 (ost. akt: 2021-08-25 14:20:22)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Po siedmiu tygodniach przygotowań do nowego sezonu zawodowej PGNiG Superligi kobiet Start Elbląg rozpoczął serię spotkań kontrolnych. W dniach 28 - 30.09 w Elblągu w hali widowiskowo - sportowej przy al. Grunwaldzkiej, gospodynie, wraz z innymi siedmioma zespołami, zagrają o puchar marszałka woj. warmińsko - mazurskiego.

Miniony sezon Start zakończył rozgrywki PGNiG Superligi na siódmym miejscu w tabeli, po czym w klubie nastąpiło wiele zmian. Od 1 lipca szczypiornistki pod okiem nowego trenera Marcina Pilcha, mają już za sobą tygodniowe zgrupowanie w Czarnej Wodzie (woj.pomorskie) oraz trenują na obiektach własnych. — Obecnie zajęcia odbywają się sześć razy w tygodniu, idą pełną parą, a odbywają się one na siłowni i hali — stwierdza dyrektor sportowy elbląskiego klubu Andrzej Niewrzawa.

Do drużyny dołączyły Paulina Kopańska, po kontuzji na kadrze młodzieżowej, Nikola Szczepanik (sprawy osobiste). Nadal kontuzję skręcenia stawu skokowego leczy Katarzyna Cygan. Drużyna Startu oprócz zajęć treningowych, ma już za sobą także sześć spotkań kontrolnych. Podopieczne trenera Pilcha trzy z nich rozegrały na turnieju w Piotrkowie Tryb, a ponadto mają też za sobą mecz kontrolny na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin (27:30) oraz dwa zwycięskie pojedynki z I-ligową Varsovią Warszawa 31:21 i 39:28.

Rozpoczęcie ligowego sezonu, już o punkty, dla elbląskiego Startu, zbliża się milowymi krokami. 8 września (środa) w pierwszej kolejce spotkań elblążanki zagrają u siebie z odwiecznym rywalem Młynami Stoisław Koszalin. By wejść dobrze w sezon, w ten weekend Start będzie gospodarzem turnieju o puchary Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. W turnieju zagra osiem zespołów. W pierwszej fazie rozgrywek, t/j w sobotę, grać będą tylko drużyny I ligowe w dwóch grupach systemem każdy z każdym 2x25 min, W grupie A grać będą: MKS Urbis Gniezno, AZS AWF Warszawa i SPR Gdynia. W grupie B Varsovia Warszawa, UKS PCM Kościerzyna i Sambor Tczew. W niedzielę, od ćwierćfinałów o godz. 10 grę rozpoczną rozstawione Start Elbląg i Młyny Stoisław Koszalin. Po południu rozegrane zostaną pojedynki półfinałowe. Na poniedziałek godz. 10 wyznaczony został mecz o 3 miejsce, a na godz. 11.25 pojedynek o 1 miejsce. Najlepsze trzy zespoły otrzymają puchary Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Natomiast najlepsza bramkarka, snajperka turnieju oraz MVP turnieju otrzymają nagrody rzeczowe. Turniej odbędzie się bez udziału publiczności.

Jerzy Kuczyński