ZKM Elbląg: Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wyznaczono objazdy

2021-08-29 12:00:00(ost. akt: 2021-08-29 11:40:28)

Autor zdjęcia: kk

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z zaplanowanymi robotami drogowymi na skrzyżowaniu ulic Królewiecka – Fromborska oraz Ogólna – Fromborska, dla kilku linii autobusowych wprowadzone zostają zmiany.
We wtorek 31 sierpnia zamknięta zostanie dla ruchu ul. Fromborska na odcinku od Ogólnej do Królewieckiej. W tym czasie autobusy linii 13, 17, 18, 21 i 24 kursować będą objazdami:

Linia nr 13 w kierunku al. Odrodzenia — na rondzie Królewiecka-Kościuszki autobus zawróci w kierunku al. Piłsudskiego, następnie przez ul. Legionów do pętli Ogólna (przystanek Nad Jarem) i dalej po swojej trasie.

13 w kierunku ul. Skrzydlatej pojedzie od ul. Ogólnej przez ul. Legionów do al. Piłsudskiego i dalej po swojej trasie.

Linia nr 17 w kierunku al. Odrodzenia – od ul. Kościuszki, przez ul. Królewiecką, Piłsudskiego, Legionów, do pętli Ogólna (przystanek Nad Jarem) i dalej po swojej trasie.

17 w kierunku ul. Skrzydlatej pojedzie od ul. Ogólnej przez ul. Legionów, Piłsudskiego, Królewiecką do Kościuszki i dalej po trasie.

Linia nr 18 w kierunku al. Odrodzenia – od ul. Królewieckiej przez al. Piłsudskiego, Legionów do pętli Ogólna (przystanek Nad Jarem) i dalej po swojej trasie.

Linia nr 21 na rondzie Królewiecka-Kościuszki autobus zawróci w kierunku al. Piłsudskiego, następnie przez ul. Legionów, do pętli Ogólna (przystanek Nad Jarem) i dalej po swojej trasie.

Linia nr 24 w kierunku Próchnika – od ul. Ogólnej przez ul. Legionów do al. Piłsudskiego i dalej po trasie.

24 w kierunku ul. Ogólnej na rondzie Królewiecka-Kościuszki zawróci w kierunku al. Piłsudskiego następnie przez ul. Legionów do pętli Ogólna;

Przystanek tymczasowy zostanie ustawiony:

- przy ul. Królewieckiej (po stronie stacji benzynowej) dla linii nr 13, 21, 24;
- przy ul. Kościuszki (po stronie szpitala) dla linii nr 17.

W sobotę 4 września zostanie zamknięty wyjazd z ul. Ogólnej w kierunku ul. Fromborskiej, w tym czasie autobusy linii 13, 17, 18, 24 kursować będą objazdem:

Linia nr 13 w kierunku dworca – z ul. Ogólnej przez ul. Legionów, Sobieskiego do ul. Fromborskiej i dalej po swojej trasie, a 13 w kierunku Odrodzenia bez zmian.

Linia nr 17 w kierunku ul. Skrzydlatej – z ul. Ogólnej przez ul. Legionów, Sobieskiego do ul. Fromborskiej i dalej po swojej trasie, a 17 w kierunku al. Odrodzenia – bez zmian.

Linia nr 18 w kierunku ul. Okrężnej – z ul. Ogólnej przez ul. Legionów, Sobieskiego do ul. Fromborskiej i dalej po swojej trasie.

Linia nr 24 w kierunku Próchnika – z pętli przez ul. Legionów do al. Piłsudskiego i dalej po swojej trasie, a 24 w kierunku ul. Ogólnej – bez zmian.

Autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

ZKM Elbląg