Piątek, 3 lutego 2023. imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny

Od jutra planowane zmiany w organizacji ruchu na ul. Królewieckiej i Fromborskiej

2021-08-31 16:01:24 (ost. akt: 2021-08-31 11:53:26)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Firma PBD S.A - wykonawca inwestycji pn. „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką” - informuje, że dnia 01.09.2021 (środa) przy sprzyjających warunkach pogodowych rozpocznie wykonywanie robót związanych z układaniem nawierzchni ścieralnej na modernizowanej jezdni. W związku z tym nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Prace planowane są na 6 dni roboczych. Opis oraz schematy poszczególnych etapów znajdują się poniżej. (mapki były przesłane we wcześniejszym komunikacie).

Etap I, dzień 1
ul. Królewiecka wzdłuż działek osiedla "Matalowców"
Prace w rejonie nowego ronda. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. Dla pojazdów jadących w kierunku miasta zaleca się korzystanie z przejazdu ul. Smolną - Poznańską - Metalowców dla pojazdów od centrum do Fromborskiej ulicami Bartniczą i Częstochowską.

Etap II, dzień 2
Skrzyżowanie ulic Królewieckiej i Fromborskiej oraz odcinek ul. Fromborskiej
Prace w rejonie nowego ronda oraz na wschodnim pasie ul. Fromborskiej od ronda do zjazdu do sklepu Biedronka. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo wyłącznie w ciągu ul. Królewieckiej, nie będzie możliwości skrętu z ul. Królewieckiej w ul. Fromborską. Objazd do ul. Fromborskiej wyznaczony będzie przez ul. Piłsudskiego - Legionów - Ogólną. W tym etapie zamknięte będą zjazdy z ul. Fromborskiej od ronda do wjazdu przy sklepie Biedronka włącznie. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione wg odrębnego komunikatu ZKM w Elblągu.

Etap III, dzień 3
ul. Fromborska strona wschodnia
Prace na pasie wschodnim ul. Fromborskiej od wjazdu do "Biedronki" do skrzyżowania z ul. Ogólną. W obrębie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Królewiecką i ul. Ogólną ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. Zaleca się korzystanie z przejazdu ul. Częstochowską i ul. Bartniczą. W tym etapie zamknięte będą zjazdy po wschodniej stronie ul. Fromborskiej na odcinku prowadzonych prac.

Etap IV, dzień 4
ul. Fromborska strona zachodnia
Prace na pasie zachodnim ul. Fromborskiej od skrzyżowania z ul. Ogólną do ronda. W obrębie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Królewiecką i ul. Ogólną ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo we wszystkich relacjach. W tym etapie zamknięte będą zjazdy po zachodniej stronie ul. Fromborskiej na odcinku prowadzonych prac oraz wjazd na ul. Bartniczą. Zalecany dojazd do ul. Bartniczej oraz do dróg osiedlowych - przez ul. Częstochowską i zjazd przy sklepie Korona.

Etap V, dzień 5
ul. Fromborska zjazdy
Prace związane z wykonaniem nawierzchni na zjazdach z ul. Fromborskiej po stronie wschodniej i zachodniej, w tym na połączeniu z drogą osiedlową oraz ul. Bartniczą. Zamknięcie czasowe wykonywanych zjazdów na osiedle od strony ronda, ul. Bartnicza, wjazd do "Biedronki". Zalecany dojazd do ul. Bartniczej oraz do dróg osiedlowych - przez ul. Częstochowską i zjazd przy sklepie Korona.

Etap VI, dzień 6
Skrzyżowanie ul. Ogólnej i Fromborskiej
Prace w rejonie skrzyżowania ul. Fromborskiej z ul. Ogólną. Ruch sterowany będzie ręcznie i odbywać się będzie wahadłowo. Na czas prac wyłączone z ruchu zostaną relacje skrętne pomiędzy ul. Ogólną i ul. Fromborską a także przejazd ul. Fromborską od Łęcza w kierunku Królewieckiej. Przez skrzyżowanie będzie możliwy przejazd od ul. Królewieckiej jedynie w kierunku Łęcza. Objazd do ul. Ogólnej i Królewieckiej z kierunku Łęcza i od Królewieckiej wyznaczony będzie przez ul. Jana III Sobieskiego - Legionów - Al. Piłsudskiego. Przeniesione przystanki komunikacji zbiorowej wg rozporządzenia ZKM w Elblągu. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione wg odrębnego komunikatu ZKM w Elblągu.

UM Elbląg