Saturn V: muzyczna podróż w kosmos w Galerii EL

2021-08-31 20:00:18(ost. akt: 2021-08-31 13:03:05)
Saturn V zagra w Elblągu w najbliższy piątek

Saturn V zagra w Elblągu w najbliższy piątek

Autor zdjęcia: GEL

Lata za oknem coraz mniej, ale muzycznie – nadal jest w formie. W piątek 3 września na kameralnej scenie Centrum Sztuki Galeria EL pojawi się grupa Saturn V, której muzycy wywodzą się z zespołów EABS/Błoto, Skalpel i P.Unity.
W to, że obcowanie z ich muzyką jest swoistą podróżą w dźwiękowy kosmos, jest stwierdzeniem uprawnionym nie tylko przez fakt kapitalnego warsztatu muzycznego instrumentalistów, ale też sposób, w jaki sami piszą o swojej formacji:

Saturn V, niegdyś Saturn Jazz Band, to zupełnie nowy muzyczny projekt na polskim niebie dźwiękowym, choć jego założyciele orbitują w jazzowo-funkowej konstelacji od dawna.

Zespół powstał po powrocie ze wspólnej podróży w kosmos trzech charyzmatycznych artystów: Pawła Stachowiaka, Rafała Dutkiewicza i Miłosza Olenieckiego.

Każdy z muzyków wniósł w projekt kawałek swojej planety – rytm Skalpela, tłustość Błota i finezja P. Unity. Tym samym stworzyli całkiem nowy, wyróżniający się na tle polskiej sceny jazzowej projekt.

Współtworząc wspólny kosmos, pandemiczny czas spędzili w nowopowstałym studio nagraniowym Jassmine, co przyniosło znakomite owoce w postaci międzygalaktycznego materiału muzycznego.

Szczęśliwie, w końcu można doświadczyć go na żywo! Musicie to usłyszeć. To nie jazz, to podróż w kosmos.

Zespół zagra w składzie:
Paweł Stachowiak (Błoto, EABS) – bas
Rafał Dutkiewicz (Skalpel) – perkusja
Miłosz Oleniecki (P.Unity) – klawisze

SATURN V – Centrum Sztuki Galeria EL
3 września (piątek), godz. 20:00
Wstęp wolny

GEL