Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

ZUS przelał już ponad miliard w ramach świadczenia "Dobry start"

2021-09-01 13:49:44 (ost. akt: 2021-09-01 13:56:41)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Już ponad 1 mld zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu "Dobry start". Wnioski o „300 +” można składać do końca listopada. Ile pieniędzy trafiło do rodziców z Warmii i Mazur?

Wnioski o wypłatę świadczenia można składać od 1 lipca tego roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Na Warmii i Mazurach wypłacono już prawie 129 tys. świadczeń na kwotę blisko 39 mln zł.

— Nabór wniosków w ramach „300+” rozpoczął się 1 lipca. W tym czasie rodzice i opiekunowie złożyli ich już blisko 2,8 mln. To pokazuje, że nie mają oni problemu z wnioskowaniem o świadczenie online — od tego roku bowiem wnioski o świadczenie „Dobry start” złożymy wyłącznie internetowo — powiedziała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego

— Środki te pozwolą na zakupy związane z powrotem do szkoły. Pragnę przypomnieć, że wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać do 30 listopada br. — dodaje rzeczniczka

Większość uprawnionych osób złożyło już wniosek o świadczenie, które jest wypłacane w postaci 300 zł.

W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

źródło: ZUS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB