Policja poszukuje dwóch kobiet z materiału wideo

2021-09-03 16:42:25(ost. akt: 2021-09-03 16:45:09)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Uwaga na fałszywych pracowników socjalnych! Ofiarą przestępców padła seniorka. Policjanci poszukują dwóch kobiet, które zostały nagrane przez kamery osiedlowego monitoringu.

Policjanci z Elbląga poszukują dwóch kobiet, które okradły z oszczędności staruszkę. Oszustki podawały się za pracowników socjalnych. Kobieta straciła 5 tysięcy złotych.
Do tego zdarzenia doszło we wtorek 24 sierpnia 2021 r. przy ul. Starowiejskiej w Elblągu. Kilka minut przed godziną 13 do drzwi mieszkania starszej pani zapukały dwie kobiety. Podały się za pracownice opieki społecznej i zaoferowały pomoc. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że to oszustki zdążyły ją okraść. Zabrały 5 tys. zł oszczędności.

Policjanci pracujący nad sprawą pozyskali materiał wideo z osiedlowego monitoringu. Prezentujemy jego fragment, na którym widać dwie kobiety wchodzące do klatki schodowej przy ul. Starowiejskiej. Jeżeli ktoś rozpoznaje pokazane na filmie osoby, proszony jest o kontakt pod nr tel.: 47 734 16 20 informację można przekazać mailowo na adres: policja@elblag.ol.policja.gov.pl

Przestępcy wybierają starsze osoby i przedstawiając się za pracowników socjalnych, proszą, aby pokazać im mieszkanie. Emeryci ulegają namowom, zapraszając ich do domu. Osoby podające się za pracowników socjalnych odwiedzają seniorów szczególnie w dniu, w którym większość emerytów i rencistów otrzymuje świadczenia pieniężne. Pamiętajmy też o tym, że każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem potwierdzającą jego wiarygodność. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba zadzwonić pod 997 lub 112.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu