środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

To będzie interesujący sezon

2021-09-07 14:01:47 (ost. akt: 2021-09-07 11:45:18)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

W środę piłkarki ręczne Startu Elbląg rozpoczynają nowy sezon 2021/2022. Na inaugurację rozgrywek drużyna Marcina Pilcha zmierzy się u siebie z odwiecznym rywalem Młynami Stoisław Koszalin. Mecz rozpocznie się o godz. 19.

Dla trenera Pilcha, będzie to pierwszy sezon pracy na tym szczeblu rozgrywek i to w dodatku z kobietami w elbląskim klubie. Z kolei dla zespołu Startu, będzie to trzeci sezon występów w zawodowej PGNiG Superlidze. W rozpoczynającym się sezonie, rywalizować będzie osiem klubów, które otrzymały licencję. Są to: Zagłębie Lubin, Piotrcovia Piotrków Tryb. Eurobud JKS Jarosław, Perła Lublin, KPR Kobierzyce, Start Elbląg, Młyny Stoisław Koszalin oraz beniaminek Suzuki Handball Korona Kielce, który zastąpił spadkowicza Ruch Chorzów. W nadchodzącym sezonie w Superlidze rozegranych zostanie 28 kolejek spotkań, podzielonych na cztery rundy. Dwie z nich zaplanowane są na środy, będzie to seria 1 i 5. Ostatnia kolejka spotkań rozegrana zostanie 22 maja 2022 roku.

Najważniejsze terminy PGNiG Superligi kobiet
• 7 września rozpoczęcie rozgrywek
• 30 października początek II rundy
• 29 stycznia początek III rundy
• 22 maja zakończenie rozgrywek

Spotkania Startu w I rundzie:
1. kolejka: Młyny Stoisław Koszalin (8.09 dom) 2. kolejka: KPR Kobierzyce (12.09 wyjazd), 3. kolejka; Zagłębie Lubin (18.09 d), 4.kolejka, Piotrcovia Piotrków Tryb (25.09 w), 5.kolejka Eurobud JKS Jarosław (29.09 dom), 6.kolejka; Suzuki Handball Korona Kielce (16.10 dom), 7.kolejka; Perła Lublin (23.10 wyjazd)

Wszystko idzie w dobrym kierunku


Piłkarki Startu Elbląg przygotowania do sezonu rozpoczęły 12 lipca pod okiem nowego szkoleniowca Marcina Pilcha — Moim zadaniem jest zbudowanie zespołu, żeby wierzył w siebie i grał jak najlepiej. Będę wymagał dobrej gry i takiego podejścia, że chcemy walczyć i wygrywać — stwierdza trener. — Do ligowego sezonu jesteśmy dobrze przygotowani. W trakcie przygotowań, mieliśmy tygodniowe zgrupowanie w Czarnej Wodzie (woj. pomorskie), a ponadto rozegraliśmy siedem spotkań kontrolnych. Z zespołu odeszło 9 zawodniczek, w tym 6 zagranicznych. W ich miejsce klub pozyskał tyleż samo zawodniczek, ale nieco z niżej półki a mianowicie z drużyn pierwszoligowych — informuje trener. Dziewczęta garną się do gry i wszystko idzie w dobrym kierunku — dodaje.

Powalczą o jak najlepsze miejsce


W tym sezonie nadal zapewne, rozgrywkom ton nadawać będą Zagłębie Lubin (mistrz), KPR Kobierzyce (wicemistrz) oraz Perła Lublin i Piotrcovia Piotrków Tryb i pomiędzy tymi klubami trwać będzie walka o podium. Pozostałe cztery zespoły, rywalizować będą o jak najlepsze miejsca w tabeli, by uniknąć degradacji a jest wśród nich elbląski Start. W pierwszej kolejce elblążanki podejmują Młyny Stoisław Koszalin. Podczas przygotowań oba te zespoły grały już ze sobą. W Koszalinie wygrały gospodynie 30:27, a w Elblągu mecz zakończył się wygraną Startu 34:19. — Trzeba też pamiętać, że gry kontrolne rządzą się swoimi prawami. To zupełnie, coś innego niż mecz ligowy — stwierdza trener Pilch. — W Superlidze żeby wygrać, w każde spotkanie trzeba włożyć o wiele więcej zaangażowania, determinacji i więcej zostawić zdrowia na boisku. Nikt się tutaj nie oszczędza, stąd też o punkty będzie ciężko. Z drużyną koszalińską musimy zagrać z "zębem" od początku i bez przestojów i to dobrze w każdej formacji, wówczas nie powinno być źle — ocenia trener Pilch. W minionym sezonie oba te zespoły grały z sobą czterokrotnie. Dwukrotnie wygrał Start 26:24 i 25:19. Z kolei Młyny Stoisław zwyciężyły 33:24 i przy remisie 23:23 lepsze okazały się w rzutach karnych wygrywając 4:2.

W 1. kolejce spotkań grają: Zagłębie Lubin — Eurobud JKS Jarosław, Piotrcovia Piotrków Tryb — KPR Kobierzyce, Start Elbląg — Młyny Stoisław Koszalin, Suzuki Handball Korona Kielce — Perła Lublin

Jerzy Kuczyński