Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Jesienne targi ogrodnicze w Starym Polu już w ten weekend

2021-09-10 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-09 10:58:14)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Ponad 200 wystawców z całej Polski stawi się w ten weekend w oddalonym o około 20 km od Elbląga Starym Polu. Wszystko za sprawą XXVI Jesiennych Targów Ogrodniczych, którym towarzyszył będzie VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich.

Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić Starego Pola i naszych targów, koniecznie musi wybrać się do nas w ten wyjątkowy wrześniowy weekend. Atrakcji będzie mnóstwo, a do tego szansa na zakup najwyższej jakości produktów — od roślin, dekoracji ogrodowych i rybek do oczek wodnych, przez obrazy i ręcznie wykonane ozdoby, po biżuterię i na ubraniach kończąc — zachęca komisarz tegorocznych targów — Adam Kopeć z Oddziału Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Wiadomo już, że 11 i 12 września do Starego Pola przyjedzie aż 230 wystawców. Co najważniejsze — zorganizowanych zostanie 40 stanowisk ogrodniczych. Znajdziemy tu nie tylko drzewa i krzewy, ale też byliny, nasiona i kwiaty, które ozdobią nasze ogrody, balkony i domy. Podobnie jak wyroby z wikliny czy doniczki — ich też nie zabraknie.

30 stoisk oferować będzie różnego rodzaju przetwory — od tradycyjnych wyrobów wędliniarskich z Podlasia i Litwy, przez najwyższej jakości sery, po miody, zioła, przyprawy i soki.

— Na targach będą obecni producenci mebli ogrodowych, twórcy koszy ozdobnych, maskotek, pościeli, świec czy mydeł. Mamy też atrakcje dla najmłodszych uczestników targów, którzy będą mieli na przykład okazję przejechać się na kucyku — mówi Adam Kopeć.

Ponadto na targach obecni będą przedstawiciele firm oferujących maszyny rolnicze, ubezpieczenia i nowoczesne ekologiczne rozwiązania dotyczące m.in. oczyszczalni i systemów grzewczych. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie też szansa, by zaszczepić się przeciwko Covid-19.

11 i 12 września w Starym Polu poznamy członkinie 10 kół gospodyń wiejskich, które chętnie zaprezentują swoje wyroby, a na 70 pozostałych stoiskach znajdziemy wszystko, czego dusza zapragnie. No i nie zgłodniejemy — podczas targów będzie można zjeść lody, gofry i różne inne przekąski.

Pierwszy dzień targów to — oprócz zwiedzania stoisk — specjalistyczna wystawa w ramach VI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Sztumskich, do którego zgłosiło się 25 hodowców, prezentujących 57 koni. Tego dnia będzie również okazja, by dokonać spisu powszechnego.

Fot. materiały organizatora


Sobota to również kolejne Święto Mleka — czyli okazja do skosztowania najwyższej jakości produktów nabiałowych, ale też konkursy i koncerty. Na scenie wystąpi m.in. Wanda Kwietniewska — wokalistka popularnego w latach 80. zespołu Wanda i Banda. Tego dnia wystąpią jeszcze dwa zespoły — Trzeci Oddech Kaczuchy i Fisolki z Tczewa.

Niedziela zapowiada się równie ciekawie. O godz. 10.00 planowana jest prezentacja i nagradzanie na ringu laureatów Czempionatu Koni Sztumskich, a o 15 rozpocznie się Konkurs Młodego Hodowcy. I znów organizatorzy nie zapomnieli o oprawie muzycznej. Na scenie zobaczymy m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Małe Żuławy” ze Starego Pola i Wesołą Gromadkę — zespół ludowy z Tychnów.

Koniecznie przyjedźcie w ten weekend do Starego Pola — XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze zapraszają już 11 i 12 września, a was nie może tam zabraknąć.