Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

"Senior +" oficjalnie otwarty! [ZDJĘCIA]

2021-09-09 18:01:02 (ost. akt: 2021-09-09 11:57:59)

Autor zdjęcia: Krzysztof Szumała - Wójt Gminy Milejewo/facebook.com

W Centrum Aktywności Lokalnej w Pomorskiej Wsi (gmina Milejewo) stoją wyremontowane i wyposażone pomieszczenia Klubu Seniora. Powstał on w ramach rządowego programu „Senior +” w 2020 roku.


— Niestety sytuacja pandemiczna uniemożliwiła rozpoczęcie działalności tej placówki, której łączny koszt przystosowania wyniósł 191.314,00 zł, z czego z budżetu państwa otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 149.914,00 zł — informował w maju Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo. — Kolejny nasz wniosek złożony do pana wojewody, tym razem na prowadzenie Klubu „Senior +”, otrzymał dofinansowanie w ramach modułu II Rządowego Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2021 — 2025 w kwocie 20.595,00 zł, co stanowi 50 proc. kosztów całego projektu.

Jak informował wójt gminy, rozpoczęcie funkcjonowania Klubu Seniora planowane było na wrzesień 2021 roku. — Zajęcia będą zorganizowane dla 30 osób powyżej 60 roku życia, mieszkających na terenie gminy Milejewo, którzy przez 20 godzin tygodniowo będą objęci wszechstronną opieką przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, które jest Partnerem Gminy Milejewo w tym projekcie — wyjaśniał.

I tak też się stało. 8 września w obecności Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko — mazurskiego, licznie przybyłych gości, a przede wszystkim w obecności seniorów, nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Seniora.

Klub jest częścią Centrum Aktywności Lokalnej, które powstało w obiekcie po byłej Szkole Podstawowej w Pomorskiej Wsi. W Centrum od lipca działa Klub Malucha prowadzony przez TPD Oddział w Elblągu w partnerstwie z Gminą Milejewo. W najbliższych miesiącach rozpocznie swoją działalność Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii prowadzony — podobnie jak Klub Seniora — przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych w partnerstwie z Gminą Milejewo. — Zarezerwowaliśmy również pomieszczenia dla oddziału przedszkolnego, mamy tu także świetlicę wiejską — zauważa wójt. I dodaje: — Myślę, że Centrum Aktywności Lokalnej można z powodzeniem nazwać Międzypokoleniowym Centrum Aktywności Lokalnej.

Uroczystość otwarcia klubu uświetnił występ zespołu Wysoczanki.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Do redakcji #3075047 | 165.225.*.* 10 wrz 2021 14:43

    Droga redakcjo proszę usuwać komentarze jak poniżej tego artykułu odnośnie pożyczek, naciąganie ludzi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. SUSAN BENSON #3075004 | 185.189.*.* 10 wrz 2021 10:01

    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)