Czwartek, 7 lipca 2022. imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Amber Call: Jesienny cykl szkoleniowy rozpoczęty [ZDJĘCIA]

2021-09-12 08:00:00 (ost. akt: 2021-09-11 21:20:28)

Autor zdjęcia: zdjęcie nadesłane

8 i 9 września żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczenia pk. „Amber Call”. Na czym polegały ćwiczenia?

„Amber Call” to już kolejne, po serii treningów sztabowych i ćwiczeniu pk. „Amber Desire – 21, które realizowane było we współpracy z Marynarką Wojenną RP, ćwiczenie zaplanowane do realizacji w bieżącym roku. Tym razem swoje umiejętności doskonalili żołnierze wchodzący w skład Taktycznego Stanowiska Dowodzenia (ang. Tactical Command Post – TAC CP).

Zgodnie z planem ćwiczenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich, cykl wykładów, zrealizowana została 8 września w dowództwie dywizji. 9 września to część praktyczna, podczas której żołnierze wraz z wyposażeniem przemieścili się do Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W, by tam realizować postawione im zadania.


Jak powiedział dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki – To ćwiczenie rozpoczyna jesienny cykl szkoleniowy, w ramach którego będziemy doskonalić swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i poza granicami państwa.

„Amber Call” nie kończy roku szkoleniowego. Przed żołnierzami dowództwa wielonarodowej dywizji jest jeszcze kilka ćwiczeń, z których najważniejsze – Steadfast Jupiter – 21” – odbędzie się w październiku. Podczas tego ćwiczenia certyfikacji zostanie poddane Dowództwo WielonarodowegoKorpusu Północny – Wschód ze Szczecina.

informacja nadesłana