Niedziela, 28 listopada 2021. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

L4 na wypalenie zawodowe? Wkrótce będzie możliwe [SONDA]

2021-09-16 16:00:48 (ost. akt: 2021-09-16 14:28:10)
L4 na wypalenie zawodowe?

L4 na wypalenie zawodowe?

Autor zdjęcia: Zdjęcie autorstwa Nataliya Vaitkevich z Pexels

Od przyszłego roku według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych wypalenie zawodowe będzie uznawane za chorobę. Czy to oznacza, że lekarz będzie mógł wypisać zwolnienie osobie na nie cierpiącej?

Objawy wypalenia zawodowego mogą być bardzo różne — od uczucia pustki i braku sił, przez odczuwanie nieustannego stresu, po obniżoną ocenę własnych dokonań. Trzeba przyznać, że takie emocje potrafią negatywnie wpływać na nasze funkcjonowanie w miejscu pracy.

Co ciekawe, WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, której Polska jest członkiem od początku jej działalności, podjęła decyzję o tym, że wypalenie zawodowe to choroba już w 2019 i postanowiła wpisać ją do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (z angielskiego: International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems — w skrócie ICD).

ICD-11 ma obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. W porównaniu z poprzednią listą — ICD-10, która zawierała ok. 14,5 tysiąca kodów oznaczających jednostki chorobowe, ICD-11 posiada ich aż 55 tysięcy.

Wpisanie wypalenia zawodowego do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych oznacza, że osoby, które cierpią na to schorzenie, będą mogły otrzymać zwolnienie lekarskie, czyli tzw. L4.

Czy wpisanie wypalenia zawodowego do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych to dobry pomysł?
pokaż wyniki »


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Davina Claire #3080994 | 154.13.*.* 14 lis 2021 09:28

    OFERTA POŻYCZKI Z NOWOŚCI FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującą wizytą w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB Napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz