Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Oświetlenie przy Placu Dworcowym w Elblągu zostało zniszczone

2021-09-18 17:40:28 (ost. akt: 2021-09-18 17:52:22)

Autor zdjęcia: Bartosz Szczepaniak

Radny Rafał Traks zwrócił się do prezydenta Elbląga z pytaniem, czy uszkodzone oświetlenie przy Placu Dworcowym zostanie naprawione. Jak się okazuje, sprawa jest dość złożona.

— Lampy są uszkodzone i mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców naszego miasta — zauważał radny. — Ponadto zwracam się z prośbą o baczniejsze zwracanie uwagi (monitoring) na akty wandalizmu, szczególnie w miejscach tak często uczęszczanych jak Plac Dworcowy.

Jak poinformował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, Departament Zarząd Dróg UM na podstawie przeprowadzonych przeglądów podjął już działania, które mają na celu wymianę uszkodzonych elementów oświetlenia. Niestety, tego typu rozwiązania oświetleniowe nie są już dostępne. W związku z tym, jeśli uszkodzeń nie da się naprawić, najprawdopodobniej trzeba będzie całkowicie wymienić uszkodzone słupy na nowe innego rodzaju. — W chwili obecnej przygotowywana jest propozycja rozwiązania tego problemu — wyjaśniał prezydent. — Po zapoznaniu się z przedstawionymi rozwiązaniami oraz biorąc pod uwagę aktualne możliwości finansowe Gminy Miasto Elbląg, podejmę decyzję co do dalszych kroków w tej sprawie.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mariusz #3075788 | 78.88.*.* 20 wrz 2021 17:36

    Zlikwidować co 2 lampę W to miejsce zasadzić pełnowymiarowe drzewo ,nie jakieś tam karlowate ,które można podswietlic Latem zamiast wydawać pieniądze na jakieś bzdurne bramki wodne ludzie mogli by chlodzic by się w cieniu drzew

    ! - + odpowiedz na ten komentarz