Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Sobota na rowerze i na festynie

2021-09-19 16:20:10 (ost. akt: 2021-09-19 16:22:30)

Autor zdjęcia: MOSiR

Elbląski Dzień Bez Samochodu i Narodowy Dzień Sportu dostarczył dużo atrakcji. Najpierw około 200 rowerzystów ruszyło ulicami Elbląga, by dotrzeć na Tor Kalbar, gdzie odbywał się festyn sportowy. Tam dotarło jeszcze więcej osób (nie tylko na rowerach) i rozpoczęła się zabawa.

Początkowo niska temperatura i duże zachmurzenie nie przestraszyły bardzo licznej grupy rowerzystów, którzy spotkali się przed godz. 11 na Placu Jagiellończyka. Stamtąd ruszyli ulicami Elbląga w trasę liczącą 10 km i około południa dotarli na Tor Kalbar, gdzie czekał na nich festyn sportowy i zdecydowanie lepsza, słoneczna pogoda. Zanim się jednak rozpoczęła zabawa, w której uczestniczyło łącznie około 500 osób, dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji, Arkadiusz Kolpert wraz z dyrektorem MOSiR, Markiem Kucharczykiem, wręczyli w imieniu Prezydenta nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom oraz szkołom w akcji: Kręcimy kilometry dla Elbląga. Wśród szkół podstawowych triumfowała SP nr 11, na 2. miejscu znalazła się SP nr 4, a na 3. – SSP nr 3.
Wśród szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół Technicznych, przed I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespołem Szkół Mechanicznych.

Jedną z pierwszych atrakcji festynu był turniej koszykówki ulicznej 3x3, w którym na pierwszym miejscu znalazła się ekipa ESSA, na drugim XYZ, a na trzecim Young. Można było zagrać także w siatkówkę wraz z zawodniczkami MKS Truso Elbląg. W trakcie festynu odbył się również konkurs na najciekawszy rower oraz najatrakcyjniejszy strój rowerowy. Można było zważyć swój rower na specjalnej wadze, sprawdzić ciśnienie i uzupełnić powietrze w kołach.

Na Torze Kalbar można było skorzystać z dmuchanych placów zabaw, a także z wielkich dmuchanych piłek. Do piłek wchodziły dzieci i bawiły się na boisku, toczyły się, grały w piłkę nożną. Była strzelnica paintball, tory przeszkód, bicykle, stół do teqballa, kręgle, symulator zderzeń i spacer w alkogoglach, a także elektryczne hulajnogi. Swój sprzęt pokazały Wojska Obrony Terytorialnej, policja, straż pożarna i straż miejska. Partner wydarzenia, czyli Elbląski Park Technologiczny przyjechał z mobilnym laboratorium i przygotował dla uczestników festynu niesamowite pokazy eksperymentów naukowych inspirowanych światem chemii m.in.: burza w probówce, wulkan, samopompujący się balon, chemiczny kameleon, pasta dla słonia i wiele innych. Odbył się również konkurs krzyku z pomiarem hałasu. W czasie festynu można było skorzystać z kawiarenki, a także zjeść ciepłe dania.

MOSiR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB