Poniedziałek, 18 października 2021. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Czy inwestowanie w kryptowaluty jest opłacalne?

2021-09-21 23:20:10 (ost. akt: 2021-09-21 23:21:13) Artykuł sponsorowany

W 2021 roku bardzo popularna stała się inwestycja w kryptowaluty, które z internetowej ciekawostki, stały się jednymi z najlepszych instrumentów inwestycyjnych. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Jakie pojęcia są istotne w świecie kryptowalut? Czemu zawdzięczają swoją tegoroczną popularność?

Dlaczego w 2021 roku było tak głośno o kryptowalutach?


Bardzo duży rozgłos kryptowalutom przyniósł spory, dosyć zaskakujący wzrost wartości kryptowaluty Dogecoin (DOGE). Jeszcze w styczniu 2021 roku jeden Dogecoin był wart mniej niż 0,01 USD, podczas gdy w maju tego roku za jednego Doge'a musielibyśmy zapłacić aż 0,68 USD. Co wpłynęło na tak wysoką wartość kryptowaluty DOGE? Przede wszystkim tweety Elona Muska oraz ogólne zainteresowanie kryptowalutą w mediach społecznościowych. Sytuacja na rynku zmieniała się bardzo dynamicznie, ci, którzy najlepiej się w niej orientowali, z pewnością na niej zarobili.

Rynek kryptowalut — podstawowe pojęcia


Jeśli interesujemy się światem kryptowalut, warto regularnie sprawdzać wiadomości - kryptowaluty. Znajomość najnowszych nowinek to podstawa funkcjonowania w świecie kryptowalut. Przed rozpoczęciem swojej inwestycyjnej przygody powinniśmy zapoznać się z podstawowymi pojęciami tego świata, takimi jak na przykład: portfel kryptowalut, kapitalizacja rynkowa czy giełda kryptowalut. Dla wielu z nas zrozumienie tego świata może być na początku trudne, ale spokojnie, wszystko przyjdzie z czasem.

Dlaczego rynek kryptowalut stale rośnie?


Coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami, przez co liczba ich użytkowników stale wzrasta. Najpopularniejsza kryptowaluta świata, którą jest Bitcoin (BTC), niedawno stała się pełnoprawnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Tego typu wydarzenia sprawiają, że coraz więcej osób przekonuje się, o potencjale kryptowalut, przez co też zamierzają je posiadać, a co za tym idzie, wraz z liczbą użytkowników kryptowalut wzrasta ich realna wartość. Za ile można było kupić 1 Bitcoina w 2013 roku? Za mniej niż 100 dolarów. Za ile można było go sprzedać w 2021 roku? Aż za 65000 dolarów! Ta sytuacja pokazuje nam, że w dłuższej perspektywie kryptowaluty mogą być bardzo opłacalną inwestycją. Nie możemy jednak zapomnieć, że wszystkie krypotwaluty obejmują spore wahania ich cen, czasem nawet w ciągu doby. Istnieją jednak pewne zależności, które zdają się na tym rynku powtarzać. Średnio co 4 lata następuje znaczny wzrost cen wszystkich kryptowalut. Oprócz tej jest jeszcze kilka innych prawidłowości, które pomagają nam określić ruch ceny danej kryptowaluty.

Czy inwestycja w kryptowaluty jest opłacalna?


Lata mijają, ale wydaje się, że inwestycja w kryptowaluty nadal jest bardzo opłacalna. Rynek kryptowalut rozwinął się do takiego stopnia, że nie jest już tylko małą niszą, tylko pełnoprawnym, ogromnym rynkiem z dużą liczbą transakcji i użytkowników. Pamiętajmy też o tym, że na razie sytuacja jest o tyle dobra, że kryptowalut nie regulują żadne zewnętrzne instytucje, jak chociażby banki, do których wielu z nas już dawno straciło zaufanie. Inwestycja w kryptowaluty cały czas wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB