Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Tomasz Gliniecki opowie o swojej nowej książce

2021-09-22 16:00:45 (ost. akt: 2021-09-22 10:52:16)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wszystkich miłośników historii, zwłaszcza naszego regionu, nie może zabraknąć w najbliższy piątek w Tolkmicku. W tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Tomaszem Glinieckim, który opowie o swojej najnowszej książce.

"Odciąć Prusy Wschodnie! Pancerna szpica operacji mławsko-elbląskiej Armii Czerwonej w styczniu 1945 roku" – to tytuł najnowszej publikacji, której autorem jest dr Tomasz Gliniecki – historyk, pedagog i dziennikarz.
Zobacz także: Nie czuję się elbląskim Bogusławem Wołoszańskim Nie czuję się elbląskim Bogusławem Wołoszańskim Nie czuję się elbląskim Bogusławem Wołoszańskim, ale trochę człowiekiem, który dociera tam gdzie inni rzadko zaglądali, odkrywa niektóre z tajemnic Elbląga...

O książce z recenzji wydawniczej dr. hab. Wiesława Bolesława Łacha:
Powyższe opracowanie jest w miarę pełną analizą mało znanych do tej pory działań ze stycznia 1945 roku. Omawia uderzenie 2. Frontu Białoruskiego w silnie ufortyfikowaną i bronioną część obszaru pruskiego. Te wydarzenia, niewątpliwie dynamiczne, a zarazem dramatyczne, powinny zostać przybliżone szerszemu gronu czytelników […]. Publikacja została przygotowana ze znawstwem tematu, o czym świadczy bardzo prosta i czytelna narracja, która w sposób obrazowy przybliża tragizm działań wojennych tamtego okresu. Przy czym nie jest to tylko pozycja faktograficzna – jej bardzo cennym walorem są popełnione przez autora komentarze i analizy zaistniałych działań, zresztą bardzo trafne.

Jak przekazuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku, w piątek 24 września o 17:00, podczas spotkania z Tomaszem Glinieckiem, wydarzenia opisane w publikacji, zostaną przybliżone czytelnikom w postaci ciekawej prezentacji.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB