Piątek, 9 grudnia 2022. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Tomasz Gliniecki opowie o swojej nowej książce

2021-09-22 16:00:45 (ost. akt: 2021-09-22 10:52:16)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Wszystkich miłośników historii, zwłaszcza naszego regionu, nie może zabraknąć w najbliższy piątek w Tolkmicku. W tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Tomaszem Glinieckim, który opowie o swojej najnowszej książce.

"Odciąć Prusy Wschodnie! Pancerna szpica operacji mławsko-elbląskiej Armii Czerwonej w styczniu 1945 roku" – to tytuł najnowszej publikacji, której autorem jest dr Tomasz Gliniecki – historyk, pedagog i dziennikarz.

O książce z recenzji wydawniczej dr. hab. Wiesława Bolesława Łacha:
Powyższe opracowanie jest w miarę pełną analizą mało znanych do tej pory działań ze stycznia 1945 roku. Omawia uderzenie 2. Frontu Białoruskiego w silnie ufortyfikowaną i bronioną część obszaru pruskiego. Te wydarzenia, niewątpliwie dynamiczne, a zarazem dramatyczne, powinny zostać przybliżone szerszemu gronu czytelników […]. Publikacja została przygotowana ze znawstwem tematu, o czym świadczy bardzo prosta i czytelna narracja, która w sposób obrazowy przybliża tragizm działań wojennych tamtego okresu. Przy czym nie jest to tylko pozycja faktograficzna – jej bardzo cennym walorem są popełnione przez autora komentarze i analizy zaistniałych działań, zresztą bardzo trafne.

Jak przekazuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku, w piątek 24 września o 17:00, podczas spotkania z Tomaszem Glinieckiem, wydarzenia opisane w publikacji, zostaną przybliżone czytelnikom w postaci ciekawej prezentacji.