Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Żołnierze z Braniewa szkolą kadetów z Elbląga [ZDJĘCIA]

2021-09-22 18:00:50 (ost. akt: 2021-09-22 11:38:29)
Szkolenie odbyło się 21 września na terenie 43BLP

Szkolenie odbyło się 21 września na terenie 43BLP

Autor zdjęcia: 43blp

Na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty odbyło się szkolenie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.

Szkolenie na terenie 43 blp w Braniewie dla Kadetów Oddziału Klas Wojskowych Zespołu Szkół Techniczno-informatycznych w Elblągu to zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy wdzięczni za przekazanie swojej wiedzy na wzorowo zorganizowanych, bogato wyposażonych w sprzęt i uzbrojenie punktach nauczania. Wiedza teoretyczna zdobyta w szkole podczas zajęć z Edukacji Obronnej, dziś mogła być przełożona na praktykę - mówi mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZST-I w Elblągu.


Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

43blp