Wtorek, 19 października 2021. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Most Wysoki jest w złym stanie. Kiedy zostanie naprawiony? [ZDJĘCIA]

2021-09-30 20:01:28 (ost. akt: 2021-09-30 19:08:26)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pytanie do prezydenta Elbląga w tej sprawie wystosował radny cezary Balbuza. Jaką Odpowiedź otrzymał?


— Stan nawierzchni Mostu Wysokiego pogarsza się z każdym miesiącem — zauważa radny Cezary Balbuza. — Liczne dziury i ubytki nawierzchni są zagrożeniem dla zdrowia korzystających z tej przeprawy mostowej. Wygląd tego mostu nie jest też dobrą reklamą miasta dla coraz liczniejszej rzeszy turystów.

Radny zwrócił również uwagę na stan Mostu Niskiego. — Po wykonaniu remontu nawierzchni Mostu Niskiego i wyłączeniu go dla ruchu samochodowego, pozostały na nim dalej metalowe bariery energochłonne — zauważa Cezary Balbuza. — Nie są one ozdobą tego mostu oraz w pewnym zakresie utrudniają ruch pieszych i rowerzystów.

— Czy i kiedy władze Elbląga przewidują kompleksowy remont nawierzchni Mostu Wysokiego? Czy istnieje możliwość demontażu barier energochłonnych na Mości Niskim? — pyta radny.

— W 2020 roku wykonano niezbędne naprawy cząstkowe nawierzchni drewnianej Mostu Wysokiego — poinformował Witold Wróblewski, prezydent miasta. — W związku z dalszą degradacją jego nawierzchni poleciłem pracownikom Departamentu Zarząd Dróg przygotowanie propozycji rozwiązania problemu. Po zapoznaniu się z przedstawionymi rozwiązaniami (…) podejmę decyzję co do dalszych kroków.

W sprawie Mostu Dolnego prezydent przypomniał, że po remoncie nastąpiła zmiana organizacji ruchu, po której przez most mogą przejeżdżać jedynie pojazdy uprzywilejowane. — W związku z tym, w dalszym ciągu dopuszczony jest ruch pojazdów, a niezbędnym dla jego funkcjonowania jest zastosowanie barier energochłonnych oddzielających i zabezpieczających ruch pojazdów na jezdni od ruchu pieszych na chodniku.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kkk #3076620 | 109.241.*.* 1 paź 2021 14:23

    A gdzie prokurator? Ile razy mamy płacić za ten sam most.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz