Wtorek, 19 października 2021. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

MOSiR zaprasza: Rowerami w kierunku Tolkmicka i Kadyn

2021-10-01 19:50:42 (ost. akt: 2021-10-01 19:53:16)

Autor zdjęcia: MOSiR

W najbliższą niedzielę, 3 października, wystartuje kolejna w tym sezonie Miejska Wycieczka Rowerowa po okolicach Elbląga. Udamy się na Wysoczyznę Elbląską, gdzie przyjrzymy się rosnącym winogronom.

Winogrona to owoce mało kojarzące się z Wysoczyzną Elbląską. Że jest to przekonanie niesłuszne - przekonamy się podczas wycieczki na Wysoczyznę Elbląską, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się krzewom winorośli uprawianym nieopodal Białej Leśniczówki nad Tolkmickiem.

Wycieczka wystartuje z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej, także rozgrzewkę w formie podjazdu do tego miejsca każdy odbędzie w swoim tempie. Ulica Fromborska i Jelenia Dolina wyprowadzą nas z miasta. Dalsza droga będzie prowadziła  w kierunku Ogrodnik, gdzie za wsią zjedziemy na drogę z płyt betonowych, a potem na leśną szutrówkę, tzw. Białą Drogę. Nią dotrzemy do Białej Leśniczówki i winnicy Kadyny. Na całej trasie będzie dominować nawierzchnia asfaltowa różnej jakości, ale będzie także około 15 km dróg szutrowych i płytowych.

Tempo jazdy będzie spokojne, w granicach 14-15 km/h. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główny postój będzie w Kadynach. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także tradycyjnie słodyczy dla każdego. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 15, jest bezpłatny.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli jednak będzie ona niekorzystna, to trasa może ulec zmianie. Rekomendujemy  jazdę na rowerach MTB, trekingowych lub gravelowych, bezwzględnie wyposażonych w przerzutki. Prosimy o stosowanie się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa.

Przypominamy również o trwającym konkursie na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach w 2021 roku), w którym do wygrania będzie rower. Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

W najbliższy wtorek (5 października) zapraszamy na Rowerowy Spacer z Leśnikiem. Więcej informacji wkrótce.

MOSiR

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. er ce #3076658 | 79.186.*.* 2 paź 2021 12:49

    Start o której?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz