Inauguracja roku akademickiego w EUH-E: Witajcie studenci! [ZDJĘCIA]

2021-10-02 16:28:48(ost. akt: 2021-10-02 16:30:42)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

2 października miała miejsce inauguracja roku akademickiego w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Jak informował Zdzisław Dubiella, rektor uczelni, studia ukończyło ponad 13,5 tysiąca absolwentów.

— Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna ma już ponad 20 lat — mówił dr prof. EUH-E Zdzisław Dubiella, rektor uczelni. — To 20 lat doświadczeń w kształceniu na studiach wyższych, w realizacji projektów naukowych o zasięgu regionalnym i międzynarodowym oraz 20 lat doświadczeń w budowaniu relacji partnerskich.

Obecnie uczelnia oferuje 9 kierunków kształcenia. — Nasi absolwenci bez problemu odnajdują się na rynku pracy. Społeczność akademicka EUH-E włącza się nie tylko w projekty naukowe, ale także podejmuje inicjatywy będące odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, inicjując wydarzenia o charakterze edukacyjnym, profilaktycznym czy informacyjnym—informował Zdzisław Dubiella.

— Przed nami wiele wyzwań — dodawał rektor. — Złożyliśmy do ministerstwa wniosek o przekwalifikowanie uczelni w Akademię Nauk Stosowanych. Będziemy tworzyć nowe kierunki i dostosowywać ofertę do aktualnych oczekiwań rynku pracy.

— Nowy rok akademicki zawsze wiąże się z pewnymi obawami, ale także z nadziejami — mówił Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. — Zmagamy się z kolejną falą pandemii koronawirusa, a jednocześnie tak bardzo liczymy na powrót do normalności. W tym wypadku wiele zależy od nas, od naszej odpowiedzialnej postawy za siebie i za innych, wyrażonej, chociażby przyjęciem szczepienia. Dwudziestolecie państwa uczelni świadczy o jej żywotności i ciągłym rozwoju. Wraz z całą społecznością akademicką świętujemy ten jubileusz, mając w pamięci momenty trudne i radosne.

Głos, podczas inauguracji zabrał również Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. — Ten jubileusz, to ważne wydarzenie nie tylko dla społeczności akademickiej, ale również dla Elbląga — mówił. — Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna na stałe wpisała się w elbląski pejzaż. Dotychczasowe osiągnięcia uczelni oraz zaangażowanie wkładane w rozwój młodych ludzi, zasługują na najwyższe uznanie.

Podczas inauguracji Wojewoda Warmińsko-Mazurski wręczył odznaczenia państwowe. Krzyż kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał J.M. Rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, dr prof. EUH-E Zdzisław Dubiella. Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono prorektor ds. rozwoju uczelni, dr prof. EUH-E Magdalenę Dubiella-Polakowską, natomiast brązowym Krzyżem Zasługi kwestor Żanetę Jakimowską.

Za szczególne osiągnięcia w nauce nagrody otrzymało dziewięcioro absolwentów EUH-E.

K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a syna/córki #3076676 | 88.156.*.* 2 paź 2021 18:32

    nie ma na uczelni? Bo jeszcze jest srebrny medal za zasługi.

    odpowiedz na ten komentarz