Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kiedy ulica Zamkowa w Pasłęku będzie otwarta?

2021-10-04 18:01:29 (ost. akt: 2021-10-04 13:59:13)

Autor zdjęcia: K

Trwa przebudowa zabytkowego mostu przy ulicy Zamkowej w Pasłęku. Jak długo ulica będzie zamknięta?

Jak informował nas ZDP w Pasłęku, przez lata użytkowania na moście powstały liczne ubytki oraz spękania w ceglanym sklepieniu mostu, które powodują osłabienie obiektu. Dlatego też zdecydowano o modernizacji mostu. Na czym naprawa ma polegać? Na wykonaniu remontu sklepienia. Ze wzmocnieniem konstrukcji płytą odciążającą. Wykonana zostanie także nowa nawierzchnia oraz chodnik na moście.

Na realizację zadania przeznaczono prawie 2 mln zł., z czego prawie 1 mln pochodzi z dofinansowania, otrzymanego w ramach środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.

W tej chwili "prace na zabytkowym moście w ciągu ul. Zamkowej w Pasłęku prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Ukończona została płyta mostu zewnętrznego. Prowadzone są prace renowacyjne od strony cieku wodnego oraz pod mostem.

Niebawem zostaną rozpoczęte prace brukarskie, celem odtworzenia kamiennej nawierzchni ulicy Zamkowej.

Planowane zakończenie prac przy zabytkowym moście to 15.11.2021 r.

Podczas prowadzenia prac konserwatorskich nie natrafiono na żadne trudności, ale też nie znaleziono żadnych zabytków z poprzednich czasów.

Prace renowatorskie prowadzone są zgodnie z programem konserwatorskim, pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie, Delegatura w Elblągu." — wyjaśnia ZDP w Pasłęku.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB