Wtorek, 19 października 2021. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Elbląg: Milczący protest w obronie uchodźców [ZDJĘCIA]

2021-10-06 07:35:23 (ost. akt: 2021-10-06 07:55:56)
Uczestnicy protestu spotkali się pod Bramą Targową w Elblągu

Uczestnicy protestu spotkali się pod Bramą Targową w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nie można bronić granic kosztem ludzkiego życia — przekazują mieszkańcy i mieszkanki Elbląga, którzy spotkali się pod Bramą Targową i wzięli udział w milczącym proteście.


Przyjdź, jeżeli nie jesteś obojętny na ludzkie cierpienie — tak do udziału we wtorkowym spotkaniu zachęcał Komitet Obrony Demokracji. Wszystko w związku z przedłużeniem stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią o kolejne 60 dni.

Stan wyjątkowy w części Podlasia i Lubelszczyzny — przypomnijmy — obowiązuje od 2 września. Decyzję o jego przedłużeniu Sejm podjął w czwartek po godzinie 23:30.

Milczące protesty w obronie uchodźców odbyły się w wielu polskich miastach. Oprócz elblążan i elblążanek, na ulice wyszły między innymi mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, Poznania, Kielc i Lublina.

— Władzy chodzi o uszczelnienie granic, ale los imigrantów, zwłaszcza kobiet i dzieci, dla rządzących już nie jest taki oczywisty. Nie można bronić granic kosztem ludzkiego życia. Nie bądźmy obojętni, gdy w lesie, na bagnach umierają z zimna ludzie, dorośli i dzieci, tak blisko nas. Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw człowieka. Wzywamy do ratowania dzieci z Michałowa — przekazywali organizatorzy spotkań.

Czego domagają się protestujący?

— Żądamy wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc. Żądamy przywrócenia dostępu do informacji publicznej. Żądamy przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka — wylicza KOD.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 997 #3077098 | 83.21.*.* 7 paź 2021 09:28

    leżą bo zwłoki nie moga stać !!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz