Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Druga porażka Concordii w tym sezonie

2021-10-11 08:55:02 (ost. akt: 2021-10-11 08:56:35)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Drugą porażkę w tym sezonie zanotowali piłkarze Concordii Elbląg. Przegrali na wyjeździe z Huraganem Morąg 0:1 i tracą już do lidera Jezioraka Iława 5 punktów.

• Huragan Morąg — Concordia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 — Wasiak (63)

HURAGAN: Lawrenc — Ziemianowicz, Musiński, Kochalski, Boczko (90 Groszkowski), Zaleski (62 Kolosov), Ressel, Wasiak, Stankiewicz, Galik, Podgórski (75 Matracki)

CONCORDIA: Leszczyński — Piech (64 P. Pelc), Szawara, Lewandowski, Bukacki, Drewek, Skierkowski (62 Kruczkowski), Tomczuk (87 Błaszczyk), Szmydt, Łęcki (74 Nestorowicz), M. Pelc.

Cały mecz był widowiskiem wyrównanym, w którym nie brakowało walki. W pierwszej odsłonie meczu klarownych sytuacji, było jak na lekarstwo.

Pojedyncze strzały mijały światło bramki. Mecz toczył się przeważnie w środku pola. Na początku drugiej połowy elblążanie powinni wyjść na prowadzenie, ale Mariusz Pelc przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy Mateuszem Lawrencem. W 63 min, jak się później okazało ustalony został wynik spotkania.

Po dośrodkowaniu Adriana Podgórskiego, Adrian Wasiak, będąc w polu karnym uderzył piłkę głową w światło bramki i mimo ofiarnej interwencji Leszczyńskiego, ta przekroczyła linię bramkową i w ten sposób Huragan stał się bogatszy o trzy punkty.

Jerzy Kuczyński