środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Uczniowie z Młynar odwiedzili redakcję Dziennika Elbląskiego

2021-10-11 14:01:35 (ost. akt: 2021-10-11 13:04:02)

Autor zdjęcia: K

Są młodzi i chociaż jeszcze do końca nie wiedzą, co będą robić w przyszłości, to już dziś próbują poznawać różne zawody. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Młynarach odwiedzili dziś redakcję Dziennika Elbląskiego.

Jak wygląda praca dziennikarza, skąd początkujący dziennikarz ma czerpać informacje czy ta praca jest dobrze płatna — uczniowie mieli do pracowników Dziennika Elbląskiego wiele pytań.

O tym, jak wyglądała praca dziennikarza na przełomie lat, opowiedział Jerzy Kuczyński, wieloletni dziennikarz sportowy. Podpowiedział również uczniom jak zacząć swoją przygodę z dziennikarstwem sportowym i na co trzeba zwracać uwagę.

Uczniowie są skupieni w kole dziennikarskim, które wydaje gazetkę szkolną pn. „Młynek”. Wszystko w ramach projektu „Szkolna Pracownia Sukcesu III”. W ramach realizacji tego projektu uczniowie szkoły wezmą udział w różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych, warsztatach, wyjazdach edukacyjnych, konsultacjach ze specjalistami. Uczniowie, oprócz szerokiej gamy zajęć matematyczno-przyrodniczych, terapeutycznych, językowych, będą rozwijać się także artystycznie, wydawać gazetkę, organizować koncerty, pokazy ciekawych doświadczeń, uzyskają również szerokie wsparcie w zakresie poradnictwa edukacyjno-zawodowego.

Projekt ma potrwać dwa lata.

Dziękujemy za miłe spotkanie!

red.