środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

MOSiR zaprasza: Rowerowe spacery z leśnikiem

2021-10-11 20:01:59 (ost. akt: 2021-10-11 14:33:21)

Autor zdjęcia: MOSiR

Kontynuujemy nasz cykl popołudniowych przejażdżek po Bażantarni w towarzystwie leśnika. Ponownie spotykamy się we wtorek, 12 października o godzinie 17. Zbiórka przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg przy ul. Marymonckiej 5.

Rowerowe spacery z leśnikiem to impreza, podczas której będzie można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznamy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi specjalisty z Nadleśnictwa Elbląg. Wszystko to odbędzie się podczas krótkiej (do 10 km/2 godziny) przejażdżki rowerowej (czasami będzie to spacer) szlakami i ścieżkami Bażantarni na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica.

Podczas tego spaceru czeka na nas jazda szlakiem czerwonym w okolice Diabelskiego Kamienia. Potem będziemy się wspinać w kierunku szlaku zielonego, żeby przez GreenVelo dotrzeć do wiaty Wiktorówka. Na zakończenie obejrzymy „czarny zagajnik” i wrócimy pod siedzibę Nadleśnictwa Elbląg.

Organizator informuje, że w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych (huragany, ulewy) impreza może zostać odwołana. Informacja o odwołaniu imprezy ukaże się na stronie MOSiR. Z uwagi na coraz krótszy dzień i zapadające ciemności prosimy pamiętać o oświetleniu rowerowym przednim i tylnym.

MOSiR