Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

VII Bieg Niepodległości już za miesiąc

2021-10-12 16:01:11 (ost. akt: 2021-10-12 11:50:57)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Marek Lewandowski

Trwają przygotowania do drugiej imprezy biegowej w roku, przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W dzień naszego narodowego święta już po raz siódmy będziemy podziwiać licznych uczestników Biegu Niepodległości. A że do startu został równy miesiąc, warto już się zapisać i szlifować swoją formę.

Bieg Niepodległości to druga tak duża impreza biegowa w naszym mieście. Podczas tych zawodów w aktywny sposób świętujemy odzyskanie przez nasz kraj wolności. Sportowcy z biało-czerwonymi emblematami na swoich strojach, biegnący ulicami, które przystrojone są flagami, od lat wpisują się w czasie obchodów w krajobraz miasta. Rywalizacja ta jest także piękną manifestacją patriotyzmu uczestników i kibiców zgromadzonych przy trasie.

Wszyscy uczestnicy Biegu Głównego na 10 km oraz Sztafety pobiegną ulicami: Wodną, Wałową, Stoczniową, Królewiecką, Pocztową, Armii Krajowej, 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia, Rycerską, Wigilijną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, a meta będzie znajdować się także przy ul. Wodnej (1 pętla). Start o godz. 13.30. Natomiast Mały Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 11 na 6 dystansach: 50, 100, 200, 300, 400 i 500 m. Dzieci pobiegną ulicami: Wodną i Bulwarem Zygmunta Augusta.

W Biegu Głównym obowiązuje limit 500 uczestników (w limicie tym nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19). W Małym Biegu limit najmłodszych biegaczy także wynosi 500 zawodników i zawodniczek.

Zgłoszenia do VII Elbląskiego Biegu Niepodległości na 10 km, Sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl do dnia 07.11.2021 r. do godz. 23:59. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej nie będzie możliwe.

MOSiR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB