Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nowe hale sportowe w SP 18 i SP 21

2021-10-14 12:46:07 (ost. akt: 2021-10-14 12:58:14)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zaczęło się od budowy nowych boisk szkolnych. Teraz przyszedł czas na hale sportowe, które już za 6 miesięcy powstaną przy dwóch elbląskich podstawówkach — 18 i 21.

Najpierw powstały nowe boiska przy SP 18, SP 21 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. Wówczas była też mowa o budowie hal sportowych. — Te inwestycje podzieliliśmy na dwie części. Najpierw budowa boisk, później hale. Wielokrotnie składaliśmy wnioski do ministerstwa sportu o dofinansowanie. Do dziś go nie uzyskaliśmy. Dlatego ta inwestycja jest wydłużona w czasie, ponieważ realizujemy ją ze środków własnych.

Jak tłumaczył prezydent podczas konferencji, miasto ogłosiło przetarg na budowę hal o konstrukcji szkieletowo-namiotowej. — Przetarg na budowę obu obiektów zamknął się w kwocie 5,5 mln zł. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację tej inwestycji.

— Dołożymy wszelkich starań, żeby obie inwestycje zamknąć w określonej kwocie i terminie wykonania — mówił Piotr Krzyczkowski, pełnomocnik wykonawcy. — Przed nami zima, mamy nadzieję, że nie przeszkodzi nam w realizacji obydwu zadań. Prace rozpoczniemy od robót ziemno-drogowych i murowanych budynków, które będą znajdowały się przy tych halach. Przy SP 18 będzie to łącznik ze szkołą, a przy SP 21 będzie to budynek szatniowy. Przy SP 18 będzie także dodatkowo bieżnia lekkoatletyczna prosta.

Obie hale będą takie same o wymiarach około 22 x 44 m i wysokości około 10 m. Wykonawca ma zacząć prace pod koniec przyszłego tygodnia i skończyć w połowie kwietnia 2022 roku.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB