Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Elbląg: Kradł katalizator. Przygniótł go samochód

2021-10-14 13:22:48 (ost. akt: 2021-10-14 13:30:45)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Malte Luk/Pexels

Była 7 rano gdy mieszkańcy Lotniczej w Elblągu usłyszeli wołanie o pomoc. Skąd dochodziło? Spod jednego z zaparkowanych aut. Okazało się, że samochód przygniótł go w trakcie kradzieży katalizatora.

21-letni mężczyzna, który został zatrzymany w dość specyficznych okolicznościach, usłyszał już zarzut kradzieży. Okazało się, że w 8 przypadkach działał na terenie Elbląga i okolic w dwóch natomiast katalizatory wyciął na terenie Gdańska.

Było około godziny 7.00 rano (12.10) gdy mieszkańcy ulicy Lotniczej w Elblągu usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że to wołanie pochodzi spod jednego z zaparkowanych aut.

Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, aby wydostać mężczyznę spod auta. Wtedy też okazało się, w jakim celu wszedł pod samochód.

21-latek wcześniej użył dwóch lewarków do jego uniesienia. Przepisy bhp nie były jednak mocną stroną naszego bohatera. Okazało się, że auto podniósł lewarkiem w dość niedbały sposób a w momencie, gdy próbował wyciąć z niego katalizator, lewarek przesunął się, a samochód przygniótł sprawcę, zatrzymując go na gorącym uczynku.

Spod pojazdu wydostali go strażacy. Mężczyznę zabrano karetką na badania do szpitala, a niedługo później odebrali go stamtąd policjanci i resztę tak rozpoczętego dnia spędził już w areszcie.

W osobowym volkswagenie należącym do 21-latka a zabezpieczonym na miejscu, podczas przeszukania policjanci znaleźli 2 inne katalizatory oraz narzędzia służące do ich wycinania.

Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, na tym jednak nie koniec zarzutów, będzie więcej, ponieważ jak ustalili policjanci, mężczyzna działał na terenie Elbląga i okolic, a także Trójmiasta. Za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu